generálna plná moc

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)

generálna plná moc

Postod Gábor » 17.3.2013, 17:29

Dobrý deň,
otec mi dal generálnu plnú moc (zmluvy- kúpa, predaj,zastupovanie pred správou katastra...a ďalšie úkony) osvedčenú Notárskym úradom. Urobil tak z obavy pred ďalšími deťmi, ktoré ho už sklamali. Obáva sa, že by mu nejakým spôsobom mohli dať niečo podpísať a prišiel by o byt. Môže sa na základe gen. plnej moci urobiť na Katastri záznam, ktorý by upozornil, že pozor nakladanie majetku je ošetrené ...a možné iba na základe gem. plnej moci? Neviem, či som sa vyjadril dostatočne zrozumiteľne. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Gábor
 

SÚRNE!!!! generálna plná moc

Postod gábor » 18.3.2013, 18:48

[quote="Gábor"]Dobrý deň,
otec mi udelil generálnu plnú moc (zmluvy- kúpa, predaj,zastupovanie pred správou katastra...všetky úkony...) osvedčenú Notárskym úradom. Urobil tak z obavy, aby mu jeho ďalšie deti nejakým spôsobom nepodvrhli niečo podpísať (a aby neprišiel o byt....). Môžem dať v súlade s § 28 ods. 1 vyhlášky č. 461/2009 Z. z. ktorou sa vykonáva zákon č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) vyznačiť na príslušný LV záznam, že (pozor!)na nakladanie s majetkom ...je udelená generálna plná moc a priložil by som ju spolu s osvedčením od notára? Ak je to možné, ako dlho to trvá a v akej výške sa platí správny poplatok.
Ďakujem Vám za skorú odppoveď.

(
gábor
 

Re: generálna plná moc

Postod bimbo » 31.1.2014, 18:19

Zaujímavá otázka, neodpovie nikto?????????????
bimbo
 
Reakcií: 9
Zaregistrovaný: 8.5.2012, 19:15

Re: generálna plná moc

Postod trillan » 3.2.2014, 8:59

Dobrý deň.

Myslím, že podpísaním generalnej plnej moci ste ho nezbavil svoprávnosti. Zápisom takejto poznámky by ste ho chceli zbaviť všetkych jeho vlastníckych práv?

Riešenie sú jednoduché ak sa naozaj bojite:
1, preveďte všetky nehnuteľnosti na inú osobu, na základe plnej moci (asi vedel prečo Vám ju dával, aj keď Vaši súrodenci by nemuseli zdielať tento názor) a otcovi zriadte napr. právo doživotného bývania, aby ho nikto nemoho vysťahovať.
2, ak si myslíte, že otec nevie čo podpisuje, zbavte ho svojprávnosti, v záujme jeho právnej ochrany.

Toto tu naozaj s katastrom nemá nič spoločné. Je to len o ľudoch, o ich správaní a úcte alebop k neúcte k rodičom. Toto žiadny zákon nikdy nevyrieši.
trillan
 


Vrátiť sa na Kataster nehnuteľností

Kto je online

Registered users: Google [Bot]