prevod poľnohospodárskeho pozemku

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: prevod poľnohospodárskeho pozemku

Re: prevod poľnohospodárskeho pozemku

autor rena » 12.6.2014, 20:24

Dobrý večer,
Ďakujem za odpoved, ktorá mi velmi pomohla.

Re: prevod poľnohospodárskeho pozemku

autor trillan » 11.6.2014, 9:50

Dobrý deň.

Odpoveď je v §4. ods c vami uvadzaného zákona, t.j. Vlastník alebo iná osoba oprávnená previesť vlastníctvo poľnohospodárskeho pozemku (ďalej len
„prevádzajúci“) môže poľnohospodársky pozemok, bez použitia postupu podľa odsekov 3 až 10 a podľa § 5 a 6, previesť do vlastníctva blízkej osobe podľa § 116 Občianskeho zákonníka a osobe príbuznej podľa § 117 Občianskeho zákonníka.

Inými slovami by to malo byť fingovať ako doteraz, akúrat by ste mali vieryhodným spôsobom preukázať, že sa naozaj jedná o blízke osoby - to sa dá prehlásiť priamo v zmluve alebo ku zmluve priložte čestné prehlásenie v zmysle OZ, žiadny vkladár to viac skúmať nebude či to je pravda...

prevod poľnohospodárskeho pozemku

autor rena » 11.6.2014, 8:31

majiteľka poľnohospodárskej pôdy chce previesť svoj podiel (1/1) kúpnou zmluvou na svojho syna a nevestu (blízke osoby). Aké podmienky musia byť splnené v zmysle zákona č. 140/2014, aby kataster vklad povolil.

Prejsť hore