zamena pozemkov v exekúcii

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: zamena pozemkov v exekúcii

Re: zamena pozemkov v exekúcii

autor Guest » 23.2.2016, 16:01

Veľmi pekne Vám ďakujem za informáciu, skúsim sa nakontaktovať na exekútora aj vlastníka. Uvidím, či sa mi to podarí vybaviť.

Re: zamena pozemkov v exekúcii

autor trillan » 23.2.2016, 13:38

Dobrý deň.

GP budete potrebovať v každom prípade, nakoľko potrebujete rozdeliť pozemok podľa užívania. Následne si budete vyporiadavať len svoj oddelený pozemok a to kľudne aj zámennou zmluvou, ak s tým budú súhlasiť všetci účastníci konania vrátane exekútora.

Vo Vašom prípade ak predmetom užívania nie je viac ako polovica výmery pozemku, by som skôr odporúčal vysporiadanie spoluvlastníckych podielov v zmysle priloženého GP, nakoľko vy by ste mali svoj pozemok v polovičnej výmere v 1/1-ine a druhý pozemok by mal druhý vlastník v 1/1-ine aj s exekútorom.

zamena pozemkov v exekúcii

autor sunka61 » 23.2.2016, 9:23

Užívame pozemok/záhradu/, z ktorej 1/2 vlastníme a druhú 1/2 vlastní XY. Na tejto druhej 1/2 je exekúcia /vlastník XY má exekúciu na celý svoj majetok/. Je to značne komplikované, nakoľko celá parcela je rozkuskovaná tak, že časť užívame my, časť sused a časť poľ.družstvo. Tá exekúcia je na 1/2 celej parcely. Chceli by sme vysporiadať časť parcely, ktorú užívame a to tak, že by sme zamenili s vlastníkom pôdu, ktorú máme v inej časti obce. Obidve parcely, ktoré by boli predmetom zámeny, sa nachádzajú v obci, jedna je záhrada a druhá je orná pôda /je však medzi domami, takže by to mohol byť stavebný pozemok/. Viem, že budem musieť ohlásiť exekútora a spolu s ním to riešiť. Myslíte, že bude možné usporiadať vlastnícky vzťah zámenou pozemkov? Ak áno, bude potrebný nový geometrický plán?

Prejsť hore