kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

autor lukas » 19.5.2016, 19:20

Tomáš13 wrote:napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...
Ani takáto možnosť neexistuje. Najviac sa tomu blíži vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ale tam to ide rozsudkom súdu a nie je to nič jednoduché.

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

autor Tomáš13 » 19.5.2016, 7:21

Dobry den Lukas - dakujem za odpoved, aj som si myslel ze sa to bude dat len takto komplikovane :( tym padom je ta nehnutelnost asi nepredajna.. Skor som pri otazke mal na mysli ci v zakone nie je nejaka moznost ako to zjednodusit - napr kupit podiely tak aby som sa stal vacsinovym vlastnikom a potom sa to tusim da urobit tak ze ako vacsinovy vlastnik navrhnem tym mensinovym cenu a za tu to uz budu povinny odpredat...

Re: kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

autor lukas » 19.5.2016, 5:50

Takisto, ako aj pozemok s malým počtom vlastníkov, len v zmluve necháte priestor na 361 podpisov. Tiež bude potrebné pamätať na to, že z takého množstva ľudí vždy niekto zomrie a bude potrebné riešiť s potomkami dedičské konanie. Len pozor na komplikovanejšie pravidlá pri predaji poľnohospodárskej pôdy a vo Vašom konkrétnom prípade môže ísť o spoločnú nehnuteľnosť, čo bude napísané na začiatku listu vlastníctva (urbár).

kúpa pozemku s veľkým množstvom vlastníkov

autor Tomáš13 » 18.5.2016, 13:47

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na radu ako sa dá nejak jednoducho kúpiť pozemok ktorý má 361 vlastníkov a ich čiastky sú napr v takýchto veľkostiach: 19/17892... atď, pozemok má rozlohu 24 700 m2. Ďakujem.

Prejsť hore