Spoločenstvo vlastníkov - LESY :Urbár

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Spoločenstvo vlastníkov - LESY :Urbár

Re: Spoločenstvo vlastníkov - LESY :Urbár

autor lukas » 20.4.2017, 14:59

Ešte doplním, že v súčasnosti by pozemkové spoločenstvá mali fungovať podľa zákona č. 97/2013 Z. z.

Re: Spoločenstvo vlastníkov - LESY :Urbár

autor trillan » 20.4.2017, 7:05

Dobrý deň.

Pozemky na LV tak ako ich uvádzate sú majetkom jednotlivých urbarnikov uvedených v LV (príp. v špeciálnych prípadoch evidovaných iným spôsobom). Urbár je len spoločenstvo, ktoré s predmetnými pozemkami nakladá v zmysle zákona, resp. schválených stanov.

Vy mate zrejme v stanovách uvedené, že predmetné pozemky spravuje len urbár a nikomu ich neprenajíma.

Z uvedeného je teda zrejmé, že urbar ako PO len spravuje pozemky, a vlastníci pozemkov sú vždy len jednotlivé FO (odpoveď na Vašu otázku je teda nie).

Spoločenstvo vlastníkov - LESY :Urbár

autor Marta Podskalská » 19.4.2017, 10:26

Dobrý deň prajem,

Jedná sa o pozemky vedené na liste vlastníctva pod poz. knižnou vložkou pre parcely reg. E KN kde v LV sú uvedené ako spoločná a neoddeliteľná nehnuteľnosť podľa § 4 zákona č.181/95 Z.z. Pozemkové spoločenstvo - Urbár odo dńa 17.7.2007 podľa g.p. a vlastník je uvádzaný na LV.
Pozemkové spoločenstvo Urbár uzatvára s členmi zmluvu o prenájme lesných pozemkov na dobu 10 rokov a tieto hore uvedené pozemky jednotlivých parciel /nevypisujem jednotlivé čísla parciel / nie sú uvedené v zmluve. Po pripomienkovaní priamo novému predsedovi spoločenstva som obdržala nasledovné vyjadrenie:citujem
ako správne citujete, ide o pozemky, ktoré sú spoločnou a neoddeliteľnou nehnuteľnosťou. Stručne povedané ide o urbárske pozemky.Tieto obhospodaruje Urbár p.s. vo vlastnej réžií,Urbár žiadne lesné pozemky neprenajíma.

Dočítala som sa že Urbár sa bežne rozumie súbor pozemkov , ktoré sú v katastrálnom území jednej obce a sú spoluvlastníctve urbarnikov , teda osôb združených v pozemkovom spoločenstve ale nikde som sa nedočítala že môže mať urbárske pozemky. Neviem ako si to mám vysvetliť.Taktiež som sa dočítala že spoločná nehnuteľnosť je v zásade nedeliteľná a poslaním urbáru je organizovať hospodárenie na spoločnej nehnuteľnosti.
Môže mať Urbár svoje pozemky a hospodáriť vo vlastnej réžii??? tak aby sa to netýkalo čelnou spoločenstva.

Prejsť hore