duplicitné vlastníctvo

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: duplicitné vlastníctvo

Re: duplicitné vlastníctvo

autor Kovárik » 17.7.2017, 18:10

Dobrý deň p. Trillan, do dnešného dňa mi neodpísal ani okresný kataster a ani Úrad geodézie ...., zajtra idem urgovať, potrebujem zistiť pravdu.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor zolo » 24.5.2017, 15:41

Reagujem na predchadzajúce vyjadrenie nakoľko som si nevšimol , že odkaz je na strane č. 2.

Ano tvrdím. Tiež nerozumiem prečo je v PKV zaznamenaná parcela z iného katastra a tiež prečo je táto parcela časom prečíslovaná a je o tom záznam na strane B . A pritom sa jedná o dvoch vlastníkoch.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor zolo » 24.5.2017, 15:31

Zdravím,
Vysvetlím, PKV X k.ú. Horné, očislovanie parcely - myslím tým číslo parcely napr 100 o výmere 1000. Ten istý záznam je v PKV Y k. ú. Dolné, číslo parcely aj výmera totožná s PKV X. Po čase je záznam v obidvoch PKV taký, že parcela s označením 100 sa mení na parcelu č. 200 tej istej výmery. Táto zmena zápisu na základe č.d. je uvedená v obidvoch PKV. Podotýkam, že táto parcela je vedená na katastrálnej mape k. ú. Horné. Následne žiadné zmeny nenastali až do uzavretia vložiek. Pritom vlastník každej PKV je iný. Len toľko k spresneniu.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor trillan » 24.5.2017, 7:00

Takže Vy 100%-ne tvrdíte, že keď vezmem PK mapu k.ú. Horná nájdem tam parcelu č. 1000, ale keď vezmem PK mapu, k.ú Dolná tak tam nájdem len p.č. 1-999 a 1001 a viac?

Re: duplicitné vlastníctvo

autor zolo » 23.5.2017, 9:46

No , veď práve, že zápis je v dvoch PK.
PKV 1 - parcela č. 1000 výmera 10 ha k.u. Horné. To isté je zapísané v PKV 2 - parcela č. 1000 výmera 10 ha k. ú. Dolné.
Zápisy sú zapísané č.d. xxx/1865, následne zmena očíslenia parcely č. d. yyy/1868.
Reálne je parcela v katastralnej mape zapísaná len na k. ú. Horné. Pozn. do uzatvorenia PKV parcely odpísané neboly. Zmeny v jednotlivých PKV - odpísania parciel sa vykonali pri iných parcelách.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor trillan » 23.5.2017, 6:56

Dobrý deň.

Prosím vysvetliť termín "očíslenie parcely". /- nenašiel som ani v terminologickom slovníku UGKK SR.../
Len na upresnenie, stále sa bavíme len o pozemkovej knihe kde k dvom PK vložkám dostanem tu istú PK mapu alebo o reálnom stave na LV po ROEP /toto by tu sedelo skôr, keďže ste spomenuli aj uzatvorenie vložiek/.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor zolo » 22.5.2017, 16:57

Dobrý deň, reagujem na predchadzajúci príspevok,

PKV sú z dvoch rôznych katastrov dodnes existujúcich. V obidvoch je zaznamenaná tá istá parcela t.j.parcela realne evidovaná na druhom katastrálnom území. Od zavedenia PKV sa táto parcela spomína v oboch PKV, neskôr je záznam zmeny očíslenia parcely taktiež v obidvoch PKV. Tieto parcely sú evidované v PKV až do ich uzatvorenia. Ako sá má rozumieť tento stav?

Re: duplicitné vlastníctvo

autor trillan » 18.5.2017, 7:33

Dobrý deň.

Je potrebné doplniť:
- čo znamená "že nebola nikdy odpísaná"
- doplniť katastrálne územie obidvoch PKV, resp. uviesť ako ste zistili že v PKV z jedného katastra je zapísaná parcela z druhého katastra - v PKV sú uvedené dve k.ú.?
PS: nemýliť si to zo zmenou k.ú. /z pôvodného k.ú./ evidovanou na LV.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor zolo » 14.5.2017, 17:04

Ja vlastník kopiu PKV, v ktorej je zapísana parcela z iného katastra, tá nikdy nebola odpísana , dokonca je v PKV záznam o zmene očíslovania tejto parcely z dôvodu komasácie. A táto istá parcela stou istou výmerou a čislovaním je aj na inej PKV iného katastra.

Re: duplicitné vlastníctvo

autor trillan » 3.5.2017, 13:10

Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa, ale naozaj by ma zaujímal spôsob ako ste zidentifikovali, že sa ma jednať o ten istý pozemok v pozemkovej knihe, keď každý z nich ma svoj vlastný špecifický mapový operát (bez srandy, čisto z geodetického hľadiska).

Ešte jedna zásadná pripomienka, ku každému PKH existuje aj samotná PK mapa. Akurát podľa Vašej teórie by to buď mal byť ten istý mapový operát (čo určite neprichádza v úvahu, to by potom takúto skutočnosť mohol tvrdiť každý a v každom pôvodnom k.ú.), alebo ten istý pozemok by mal byť zakreslený v dvoch rôznych mapových operátoch, ale v tom prípade by rovnaké číslo muselo byť v jednom mapovom operáte minimálne 2x (dve rôzne parcely z rovnakým číslom), nakoľko každý operát v PK sa čísloval rovnako od 1 do n.

PS: Ja si kľudne rád počkám na vyjadrenie katastra, aspoň to bude objektívne bez akehokoľvek ovplyvňovania :)

Prejsť hore