Súdny znalec

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Súdny znalec

Re: Súdny znalec

autor lukas » 14.7.2017, 14:39

xyg wrote:
14.7.2017, 13:56
Keď súd vydá rozhodnutie a kataster to nesplní v zákonom stanovenej lehote ako postupovať?
Najprv si zistite, či kataster nemal objektívny dôvod nevykonať zápis, napr. nesúlad rozhodnutia s údajmi katastra. Pokiaľ nič nebráni včasnému zápisu, skontaktujte sa s nadriadeným "pomalého" pracovníka alebo s vedúcim katastrálneho odboru, aby to vyriešili. Ak nepomôže, obráťte sa na advokáta - podľa zákona č. 514/2003 z.z. o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci a o zmene niektorých zákonov:
§ 9

Nesprávny úradný postup

(1) Štát zodpovedá za škodu spôsobenú nesprávnym úradným postupom. Za nesprávny úradný postup sa považuje aj porušenie povinnosti orgánu verejnej moci urobiť úkon alebo vydať rozhodnutie v zákonom ustanovenej lehote, nečinnosť orgánu verejnej moci pri výkone verejnej moci, zbytočné prieťahy v konaní alebo iný nezákonný zásah do práv, právom chránených záujmov fyzických osôb a právnických osôb;

Re: Súdny znalec

autor xyg » 14.7.2017, 13:56

Keď súd vydá rozhodnutie a kataster to nesplní v zákonom stanovenej lehote ako postupovať?

Re: Súdny znalec

autor sagan » 7.7.2017, 9:31

Lukas má pravdu, takéto právomoci sú len na súdoch. Ale si myslím, že určitý posudok - vyjadrenie k obsahu môže vyjadriť na požiadanie súdu.

Re: Súdny znalec

autor lukas » 6.7.2017, 19:22

Kataster nemôže oceňovať nehnuteľnosti.
Taktiež nemôže rozhodnúť o tom, kto je alebo nie je vlastníkom nehnuteľností. Rozhodovanie vo vlastníckych sporoch patrí súdom.

Súdny znalec

autor Richvalský » 6.7.2017, 18:45

dobrý deň,
Môže kataster ohodnotiť pôdu - pozemky , má kompetencie ?
Môže dať kataster preskúmať súdnemu znalcovi Obsah PKV kto je v skutočnosti vlastník ? Alebo aký odbor súdneho znalectva preskúmava takéto PKV
Ďakujem

Prejsť hore