Vysporiadanie pozemkov pod domom

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Vysporiadanie pozemkov pod domom

Re: Vysporiadanie pozemkov pod domom

autor trillan » 9.11.2017, 12:58

Dobrý deň.

Toto je vždy ťažká otázka.
Odporúčam najprv dať vyhotoviť geometrický plán a následne s každým vyhotoviť zmluvu, ktorú následne predložíte na zápis do KN.
Neznámych vlastníkov môžete riešiť aj vydržaním /osvedčením/, resp. nájsť potenciálnych dedičov a presvedčiť ich, aby si pozemky prededili. Taktiež je tam možnosť vysporiadať sa priamo z SPF.
Ak Vám tieto skutočnosti nie sú jasné, obráťte sa radšej na niekoho, kto sa v tom vyzná a Vám s tým pomôže.
Čo sa týka osôb, že Vám to nechcú predať, je potrebné takéto osoby osloviť niekoľkokrát a to najlepšie písomne, príp. im dať možnosť návrhu na dohodu, následne ak neuspejete, vždy je to riešiteľné aj cestou súdu /mate dôkazy Vašej snahy o dohodu/.
V prípade, že by ste neuspeli ani takýmto spôsobom, stále je tu možnosť požiadať súd o zriadenie práva vecného bremena k stavbe a cudzom pozemku.
Predať dom, ak je skolaudovaný a zapísaný na katastri, môžete predať kedykoľvek aj bez pozemku, otázkou je kto taký kúpy....

Vysporiadanie pozemkov pod domom

autor Lucia1233 » 8.11.2017, 12:35

Dobrý deň, prosím Vás o radu ako vysporiadať pozemky pod rodinným domom. Pozemok pod domom je rozdelený na 4 parcely, každá z parciel má iného majiteľa aj viac. Niektorí z majiteľov v liste vlastníctva nežijú. Čo robiť v prípade ak vlastníci pozemku nebudú chcieť prepísať pozemok na majiteľa rodinného domu? Bude sa dať predať rodičovský dom aj keď by pozemky ostali nevysporiadané?? Ďakujem za odpoveď.

Prejsť hore