Námietka voči zápisu osvedčenia o vydržaní

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Námietka voči zápisu osvedčenia o vydržaní

Re: Námietka voči zápisu osvedčenia o vydržaní

autor Guest84 » 30.3.2018, 10:55

Dobrý deň vo všeobecnosti nikto, okrem súdu, nemôže zastaviť zápis verejnej listiny - osvedčenia vyhlásenia o vydržaní, ktorú v zmysle §63 notárskeho poriadku vydal notár.
Kataster v takomto prípade iba formálne preskúma listinu či vychádza z údajov katastra a či listina obsahuje všetky náležitosti ktoré ustanovuje katastrálny zákon v § 42, kataster nemá právomoc skúmať činnosť notára či oslovil alebo neoslovil toho ktorého účastníka konania.
V prípade ak máte podozrenie, že notárska zápisnica bola vydaná neoprávnene môžete sa obrátiť na notársku komoru www.notar.sk , ktorá vykonáva dohľad na činnosťou notárov, no ale ani táto komora nemá možnosť zvrátiť zápis v katastri.

Na určenie v prípade sporu, kto je vlastníkom nehnuteľnosti v SR je príslušný len súd.

Námietku na kataster podať môžete, ale nebude to asi k ničomu, maximálne kataster môže maximálne dôkladne preskúmať či má osvedčenie všetky náležitosti, príadne vyzve notára na doplnenie, ale po splnení náležetostí je kataster povinný to zalísať na LV.

Námietka voči zápisu osvedčenia o vydržaní

autor Riska007 » 28.3.2018, 14:52

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak som sa dnes dozvedela, že moja mama má na svojom mene plombu v liste vlastníctva EKN. Po zisťovaní sme prišli na to, že dal jeden na kataster osvedčenie o vydržaní. Moja mama však nijaký súhlas navrhovateľovi k tej parcele a vydržaniu nepodpisovala. Dá sa nejak pozastaviť tento zápis na katastri, ak je tam vyznačená plomba a ešte to nie je zapísané? Či už jedine súdnou cestou?
Ďakujem za odpoveď

Prejsť hore