Nezapísané vecné bremeno

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Nezapísané vecné bremeno

Re: Nezapísané vecné bremeno

autor trillan » 12.3.2019, 12:33

Dobrý deň.

Čierny Peter je na strane Vášho suseda, ktorý musí dokazovať, že uvedené právo naozaj reálne vzniklo a len omylom sa nepredložilo na kataster a to buď na základe dohody alebo súdobne. Samozrejme čisto z právneho hľadiska, pokiaľ VB nebolo zriadené v súlade a platnou legislatívou, má sa za to, že takéto právo nevzniklo. V súčasnosti pri podaní takéhoto návrhu, by bolo takéto konanie prerušené, resp. zastavené, nakoľko zrejme už nevychádza z platných údajov evidovaných v KN (teda nie z časového hľadiska ale z hľadiska zmeny údajov v KN).

Na Vašom mieste by som najprv kontaktoval osobu, ktorá na Vás previedla vlastníctvo nech Vás oboznámil s tým, či naozaj k niečomu takému niekedy došlo a za akých podmienok a zároveň by som ho požiadal o vyjadrenie, prečo Vás o takejto skutočnosti neinformoval a to najlepšie písomne, ktorý môžete použiť aj ako dôkazný materiál v prípadnom spore.

Nezapísané vecné bremeno

autor Klára » 12.3.2019, 11:27

Dobrý deň,
darovacou zmluvou som získala nehnuteľnosť v tom čase bez zápisu akéhokoľvek vecného bremena. V súčasnosti som tak jedinou vlastníčkou predmetnej nehnuteľnosti. Po niekoľkých mesiacoch tvrdí majiteľ susednej nehnuteľnosti, že by mala existovať písomná forma dohody s predchádzajúcim vlastníkom o zriadení vecného bremena k mojej nehnuteľnosti, ktorú ale v čase podpisu žiadna zo strán nepredložila na kataster. Čo s takýmto bremenom, o ktorom nový majiteľ nemá vedomosť a zaujímalo by ma, či existuje nejaký čas na podanie návrhu, alebo po zmene majiteľov takýto dokument stráca svoj zmysel? Ďakujem pekne za názory.

Prejsť hore