užívanie pozemku

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: užívanie pozemku

Re: užívanie pozemku

autor JUDr. Milan Ficek » 21.5.2012, 18:33

Dobrý deň,
pokiaľ nehnuteľnosť užíva cudzia osoba, pričom Vaša matka je vlastníčkou nehnuteľnosti, Vaša matka má právo požiadať túto osobu o vypratanie nehnuteľnosti. Najskôr zabezpečte zápis vlastníckeho práva do katastra nehnuteľnosti, následne pošlite užívateľovi pozemku písomnú výzvu na vypratanie (vydanie) nehnuteľnosti a ak nebude reagovať, môžete podať žalobu na súd (Vaša matka). Aj napriek tomu, že Vaša matka je podielovou spoluvlastníčkou, má právo žiadať vydanie celej nehnuteľnosti proti neoprávnenému užívateľovi.

JUDr. Milan Ficek, advokát Bratislava
Advokátska kancelária Bratislava, Ficek a Ficeková

užívanie pozemku

autor Radka » 8.5.2012, 20:16

Mamina so súrodencami zdelila pozemky po mame. Jednu z nich (parcela EKN) by sme chceli užívať, ale užíva ju osoba, ktorá nie je napísaná na LV(nevieme na základe čoho ju užívajú a užívajú ju už pár rokov).Na LV sú vlastníci: 1.Jozef ... má uvedené len č. domu, dom už v obci neexistuje(alebo neexistuje pod týmto číslom) 2. Pavol....má uvedené len č. domu, dom už v obci neexistuje(alebo neexistuje pod týmto číslom) 3. Pavol...(neviem či ten istý)má uvedené tiež neexistujúce číslo ale je iné ako u 2.vlastníka.Má uvedený dátum úmrtia.(týchto troch vlastníkov nepoznáme) 4. maminina mama s uvedenou adresou a dátumom úmrtia(rok 2010)(nie je ešte prepísané vlastníctvo na dedičov). Všetci štyria majú titul nadobudnutia na základe ROEPu. 5. Slovenský pozemkový fond ako správca k vlastníkom 1,2,3,4. Ako máme postupovať, aby sme tú parcelu mohli využívať?

Prejsť hore