prededenie

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: prededenie

Re: prededenie

autor trillan » 29.4.2019, 6:17

Dobrý deň.

Okrem uvedených skutočností si od nich vypýtajte splnomocnenie na vykonanie dedičského konania (keďže sa nechcú angažovať, tak najlepšie od všetkých dedičov, aby ku konaniu nemuseli chodiť osobne) a získavaní podkladov k nemu (napr. pôvodne rozhodnutie o dedičstve).
Zároveň budete musieť preukázať, čo má byť predmetom dodatočného dedičského konania (LV, PK vložka a pod.) a zároveň, že predmetný pozemok ešte nebol predmetom iného konania.

Re: prededenie

autor olawa » 23.4.2019, 20:23

Ďakujem za radu. Viete mi prosím poradiť aj aké dokumenty k tomu budem potrebovať? Na webe som sa dočítala, že úmrtný list, pôvodné dedičské rozhodnutie, aj dátum a na ktorom súde pôvodné dedičské konanie prebehlo. Dotyčný zomrel ešte v 70-tych rokoch. Dopátrať sa k tomu bude asi dosť zložité, nakoľko jeho deti už nežijú a vnuci boli v tom čase ešte v plienkach.

Re: prededenie

autor lukas » 23.4.2019, 10:20

Pokiaľ sa jedná len o podanie návrhu na začatie dedičského konania, nemusíte byť príbuzný - každopádne súd resp. súdom poverený notár bude ďalej jednať len sa dedičmi.
Pokiaľ je však problém v tom, že dotyční vôbec nechcú niečo riešiť, môžete si s nimi dohodnúť splnomocnenie.

prededenie

autor olawa » 22.4.2019, 14:23

Ahoj, chcem poprosiť o radu. Mám záujem odkúpiť jeden pozemok. Na katastri je ako vlastník uvedený človek, čo už nežije. Žijú už len jeho vnuci. Tí s predajom súhlasia. Ale keďže pozemok nie je prededený, tak nemôžu. Najskôr by sa muselo požiadať o dedičské konanie. Nikomu z nich sa ale nechce behať za vybavovačkami. Môžem aj ja požiadať o dedičské konanie, aj keď nie som dedičom, ani v žiadnom príbuzenskom vzťahu? Alebo ako mám v tomto prípade postupovať?

Prejsť hore