Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

Re: Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

autor Ondrej_Kozlovsky » 7.4.2016, 20:06

Dobry den pre lepsie pochopenie E-Kn parcely zasielam clanok tu:

http://ondrejkozlovsky.blogspot.sk/2013 ... -mape.html

Re: Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

autor lukas » 5.4.2016, 15:15

Juraj85 wrote:Chcel by som sa informovať, ako postupovať ak mám na liste vlastníctva uvedené, že právny vzťah k parcele na ktorej leží stavba nie je evidovaný na liste vlastníctva. Stavbu spolu spolu s pozemkom chcem darovať synovi. Ďakujem za info.
Ide o údaj o vlastníctve k parcele CKN.
Pokiaľ bol v danom katastrálnom území zapísaný ROEP, tak vlastníctvo by malo byť evidované k parcele EKN, ktorá je obsiahnutá v tej CKN parcele.
Pokiaľ v danom katastrálnom území nebol zapísaný ROEP, teoreticky môže byť vlastníctvo evidované ešte v pozemkovej knihy alebo inom staršom operáte.

Skúste si preštudovať doklady, podľa ktorých ste nadobudli vlastníctvo k parcele, možno podklady ku kolaudácii stavby a mohli by ste tam nájsť, o akú EKN parcelu sa jedná. Ak nič nenájdete choďte na príslušný kataster a tam by Vám mali vedieť poradiť.

Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva

autor Juraj85 » 5.4.2016, 10:48

Chcel by som sa informovať, ako postupovať ak mám na liste vlastníctva uvedené, že právny vzťah k parcele na ktorej leží stavba nie je evidovaný na liste vlastníctva. Stavbu spolu spolu s pozemkom chcem darovať synovi. Ďakujem za info.

Prejsť hore