rodičovsky byt

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: rodičovsky byt

Re: rodičovsky byt

autor trillan » 17.4.2017, 5:16

Dobrý deň.

Mate dve možnosti:
1, dohoda (zriadenie uvedenej ťarchy, predloženej na zápis do KN formou vkladu)
2, podať súdnu žalobu o neplatnosti darovacej zmluvy (alebo jej časti) z dôvodu, že boli porušené dobre mravy (bližšie info u právnikov nie u geodetov)


Čo sa týka Vášho podielu, ten je len Váš a môžete s ním nakladať ako chcete, t.j. z hľadiska práva nemôže byť žiadny vlastník obmedzovaný v užívaní svojej nehnuteľnosti. Horšie je to už so samotným rešpektovaním tohto práva, ale to sem nepatrí. Zároveň platí, že obaja mate zo zákona k bytu navzájom predkupné právo.

rodičovsky byt

autor letec » 1.6.2016, 4:17

Dobrý deň.
Potreboval by som radu. Môj brat prinutil našu mamu podpísať darovaciu listinu na rodičovsky byt v dobe ked som bol ja v zahraničí. Tým padom je vlastníkom bytu ktorý vlastnil môj otec a moja mama. Otec zomrel a jeho polovica sa rozdelila v pomere polovica mame a po štvrtine mne a bratovy. Len teraz nastal problem brat ju prinutil podpisat tu darovaciu zmluvu kde sa vzdáva kompletneho podielu na vlastníctvo bytu . Takže môj brat vlastní teraz byt na 87,5% a zvyšne 12,5% mám ja. Do darovacej zmluvy jej nedal pravo na dožitie v tomto byte mojej mame. Mama sa ho boji kričí po nej a mna už aj napadol.
Moja otázka znie ako zabezpečit aby sa dalo dopísat ako tarcha na moju mamu pravo na dožitie v tomto byte?
A druhá je môže ma nejako obmedziť chodit d tohto rodičovského bytu ,alebo ma nejako pripraviť o tento môj podiel?

Prejsť hore