Rozdelenie parcely E-KN

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Rozdelenie parcely E-KN

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor naco » 16.3.2017, 19:39

Dakujem sa vsetky rady a nazory.

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor lukas » 16.3.2017, 19:29

naco wrote:Ja vobec neviem ani odhadnut o ake sumy vobec moze ist a ci ma vobec vyznam to potom vysporiadat nakolko ide o 56 m2.
Ja sice tu cast pozemku uzivam, ale majetkovo to nieje vysporiadane a to som ja chclel.
Dakujem
To treba konzultovať s advokátom, či to vôbec má význam vo Vašom konkrétnom prípade. Ak nemáte informácie o tom, že daný pozemok by mohol mať z nejakého špekulatívneho dôvodu hodnotu v stovkách tisícoch eur, tak spravidla nemá význam to riešiť a nechať to tak. Pretože ako píšete, jednať s dvesto ľuďmi nebude sranda, či už s nimi budete jednať férovo vy osobne alebo silovo cestou súdu.

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor naco » 16.3.2017, 15:34

Dobry den,
no kolega mi napisal: "..tak zmluvou podpísanou čo najviac vlastníkmi a zvyšok riešiť prostredníctvom advokáta a súdu vyporiadaním podielového spoluvlastníctva". Tak to vysporiadanie podieloveho spoluvlastnictva cez advokata a sud som mal na mysli, kedze je tam 200 vlastnikov a podpisat so vsetkymi zmluvu je nerealne. Ja vobec neviem ani odhadnut o ake sumy vobec moze ist a ci ma vobec vyznam to potom vysporiadat nakolko ide o 56 m2.
Ja sice tu cast pozemku uzivam, ale majetkovo to nieje vysporiadane a to som ja chclel.
Dakujem

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor trillan » 16.3.2017, 13:35

Dobrý deň.

Toto nie je právna poradňa a už vôbec nie poradňa kde by mala byť vyčíslená suma za prípadné súdne konania (ani to nie je možné, keďže nikdy dopredu neviete ako súd bude dlho trvať, čo bude teba všetko doložiť a nakoniec ako reálne dopadne).

A s kým a prečo sa vlastne chcete súdiť, keď píšete, že tam duplicita nie je (kolega Vám to písal len prípad, ak by tomu tak naozaj bolo) ??? Vy ste predsa len užívateľ pozemku...

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor naco » 16.3.2017, 8:11

Dakujem za odpoved.
A ano, ide o susednu parcelu podla EKN a na tu cast je aj LV ale na EKN a je tam tych 200 vlastnikov. Na CKN nie je na tuto cast LV zavedeny.
A naklady na vysporiadanie cez sud sa mozu vysplhat do akej vysky ?
dakujem

Re: Rozdelenie parcely E-KN

autor lukas » 15.3.2017, 18:38

Pokiaľ skutočne vlastníte parcelu CKN, do ktorej zasahuje parcela EKN, obráťte sa na príslušný kataster, pretože ide o chybu - duplicitu vlastníctva.
Ak ide len o susednú parcelu, tak zmluvou podpísanou čo najviac vlastníkmi a zvyšok riešiť prostredníctvom advokáta a súdu vyporiadaním podielového spoluvlastníctva. Išlo by však o dosť zdĺhavú záležitosť, ktorú sa obvykle neoplatí riešiť.

Rozdelenie parcely E-KN

autor naco » 15.3.2017, 16:38

Dobry den,
do pozemku obdlznikoveho tvaru C-KN o vymere 406 m2, ktoreho casti (o vymere 350m2) som vylucnym vlastnikom, zasahuje z jednej strany parcela E-KN plochou 56 m2 (v tvare "cudneho" viacuholnika). Celkova vymera tejo parcely je cca 454 m2 a vlastni ju okolo 200 vlastnikov. Chcem sa opytat, ci existuje nejaky sposob ako tu cast parcely dostat do mojho osobneho vlastnictva, resp. oddelit od povodnej parcely? Na mape je to na C-ecku zakreslene tak ako sa to skutocne uziva (obdlznikovy tvar), ale na E-cku je zakreslena aj ta povodna parcela.

Velmi pekne dakujem

Prejsť hore