ako sa dá rozdeliť parcela, na ktorej stojí dom

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: ako sa dá rozdeliť parcela, na ktorej stojí dom

Re: ako sa dá rozdeliť parcela, na ktorej stojí dom

autor Ondrej_Kozlovsky » 1.5.2017, 10:34

je to riesene aj tu:

viewtopic.php?f=3&t=1064

Re: ako sa dá rozdeliť parcela, na ktorej stojí dom

autor trillan » 19.4.2017, 7:18

Dobrý deň.

Vaša otázke je veľmi nejednoznačná, ale v princípe platí, že pozemok sa dá rozdeliť geometrickým plánom a pokiaľ ste vlastník tak stačí ho dať evidenčne zapísať. Ak dochádza aj k zmene vlastníka, tak je potrebné predložiť na kataster zmluvu, ktorej prílohou bude predmetný GP.

ako sa dá rozdeliť parcela, na ktorej stojí dom

autor lil » 17.4.2017, 6:43

Dobrý deň!

Chcela by som sa opýtať, akým spôsobom možno dosiahnuť rozdelenie parcely, na ktorej stojí polyfunkčný dom. Ide o dvojitý polyfunkčný dom, ktorý má samostatné vchody. Sú to dva obdĺžniky prepojené spojovačkou, ktorá ale neslúži ako chodba, ale ako výstavná miestnosť. V jednej obdĺžnikovej časti sú obecný úrad, reštauračné zariadenie, škôlka, knižnica a cca 40 bytov, v druhej obdĺžnikovej časti je kino, telocvičňa a skúšobňa dychovky.
Som vlastníčka jedného bytu v tomto polyfunkčnom dome. Ide o to, že na nás vlastníkov bytov je rozrátavaná dažďová voda aj tej časti polyfunkčného domu, ktorú vlastní len obec. Dá sa rozdeliť takto zastavaná parcela a dá sa druhej časti priradiť iné súpisné číslo?

Prejsť hore