Zápis v pozemkovej knihe

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Zápis v pozemkovej knihe

Re: Zápis v pozemkovej knihe

autor trillan » 8.12.2017, 13:58

Dobrý deň.

Mate v tom trochu chaos, takže:
- do pozemkovej knihy sa od 01.04.1964 zápisy nevykonávajú, takže preto kataster neurobil v rámci ROEP opravu v PK,
- v k.u. X sa vykonal ROEP X samostatne, žiadny z vlastníkov nepodal námietku v danej veci a ani nedoložil listiny ako má byť urobený návrh ROEP v k.ú. X,
- v k.u. B sa vykonal ROEP B samostatne, vlastníci a iné oprávnené osoby doložili námietky a listiny ako má byť urobený návrh ROEP v k.ú. B, kataster rozhodol tak, že uznal listinu a zapracoval ju do návrhu ROEP, Predmetom tohto ROEp nie sú pozemky v k.ú. B.

Ak sa nenašli listiny, tak na základe doložených podkladov so súhlasom vlastníkov a zástupcov vlastníkov /najmä zakladacej listiny urbáru a následných listín/ mohlo v rámci ROEP dôjsť k vydržaniu a sú aj iné právne možnosti.

Ak mate problém a podozrenie, že ste neoprávnene prišli o vlastníctvo, môžete to dať preskúmať súdobne.

Zápis v pozemkovej knihe

autor Kacvinsky » 5.12.2017, 19:01

Zdravím
Uznesením sa vykonala oprava mýtneho zápisu v roku 1939, zápis v pozemkovej knihe sa nezrealizoval ,popravde opravu schválil okresný úrad. Podľa katastra takáto oprava mala byt zapísaná do pozemkovej knihy a to v roku 1939. Nasledovalo to, ze pri ROEP kataster zapísal tieto pozemky na iného vlastníka lebo zápis v PKV -oprava sa neuskutočnila. To sa vykonalo v katastri X
A tu je prekvapenie zápisov rôznych katastrov. V katastri B asi v 15 urbároch sa uznesením vykonala oprava, schválil to okresný urad, oprava v pozemkovej knihe sa neuskutočnila. Pozemky získali pôvodný vlastníci v 15 urbároch.
Ako je možné , že pre kataster nebolo dôležité aby sa oprava vykonala zápisom v pozemkovej knihe?
Úvaha: V archívoch sa nenašli písomnosti ktoré by dokladovali, aby vlastník dal zmenu zápisu do pozemkovej knihy. Nebol to ani okresný urad ani súd ani notár. Ak sa jednalo len o opravu mýtneho zápisu na iného vlastnika kto dával prikaz aby musel vlastník vykonať zápis do pozemkovej knihy?

Prejsť hore