Nesprávne napísané krstné meno v kúpnej zmluve aj v LV

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Nesprávne napísané krstné meno v kúpnej zmluve aj v LV

Re: Nesprávne napísané krstné meno v kúpnej zmluve aj v LV

autor trillan » 6.9.2018, 13:46

Dobrý deň.

Tu je ťažko radiť, keďže zmluvu ste podpísali napriek tomu, že ste vedeli o chybe, vlastne nemalo dôjsť ani k overeniu podpisov, pretože asi aj tam bude chyba.
Ja na Vašom mieste by som osobne zašiel na príslušný okresný úrad, odbor katastra a tam na príslušnom tlačive požiadal o zmenu mena na LV a to na základe doloženého OP, resp. rodného listu. Keďže ostatné údaje by mali byť evidované korektné (hlavne rod. číslo, adresa, priezvisko,...) počkal by som ako sa s tým vysporiada kataster, príp. ak sa s tým nebude vedieť vysporiadať, mal by Vás vyzvať na doplnenie listín za účelom nápravy.
Moja osobná skúsenosť je taká, že pokiaľ sa preukáže takáto chyba, kataster väčšinou vykoná nápravu v zmysle doložených listín, nakoľko takýchto nesúladov je evidovaných pomerne mnoho (samozrejme netvrdím, že to tak bude, opakujem sa vychádzam z vlastnej skúsenosti).

Nesprávne napísané krstné meno v kúpnej zmluve aj v LV

autor Ludmila Kuricová » 6.9.2018, 10:37

Dobrý deň,
prosím o radu ako postupovať v mojom prípade. Volám sa Ludmila, som narodená v Českej republike a moje správne napísané meno je bez mäkčeňa, teda LUDMILA. Tak mám uvedené aj v občianskom preukaze. Od r. 1975 žijem na Slovensku. V r. 1998 som kúpila na Slovensku byt a v Kúpnej zmluve som napísaná Ľudmila a následne aj na LV je Ľudmila. Nepovažovala som za nutnosť toto riešiť, nakoľko existuje ešte rodné číslo. Donútila ma k tomu situácia v jednej banke, kde ma upozornili na to, že je to závažná chyba. Neviem, ako by úrady situáciu riešili napr. v prípade mojej smrti a či by vôbec pozostalí mohli byt zdediť kvôli mäkčeňu. Údajne Ludmila je jedna osoba a Ľudmila je osoba druhá.
Ďakujem za odpoveď.

Prejsť hore