VYMAZ ZALOZNEHO PRAVA

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: VYMAZ ZALOZNEHO PRAVA

Re: VYMAZ ZALOZNEHO PRAVA

autor trillan » 10.1.2019, 11:35

Dobrý deň.

Záleži na tom, ako to mate sformulované zmluvy, t.j. či záložne právo bolo vykonané na celý pozemok ako celok, alebo bolo vytvorené jednotlivo na každého záložcu samostatne. Pokiaľ zo strán záložcou boli splnené všetky podmienky veriteľ by mal splniť to, k čomu sa zmluvne zaviazal.

Otázka je čisto pre právnikou (na to je komora advokátov, notári a pod.) a bez samotnej zmluvy sa k tomu zrejme nikto nebude vedieť kvalifikovane vyjadriť.

Na Vašom mieste by som ešte predtým písomne (poštou na doručenku) vyzval veriteľa na splnenie časti zmluvy, týkajúcej sa Vás a jeho, aby ste mali dôkaz, že z Vašej strany boli vyčerpané všetky možnosti vykonania nápravy.

Ak sú akokoľvek obmedzované Vaše vlastnícke práva bez možnosti dohody, môžete sa ich domáhať aj cestou súdu.

VYMAZ ZALOZNEHO PRAVA

autor VLADIMIR » 10.1.2019, 9:25

PODLA KUPNEJ ZMLUVY SME STYRIA VLASTNICI ODKUPILI POZEMKY POD SVOJIMI STAVBAMI A PRIJAZDOVU CESTU K NIM.JEDEN Z NAS STYROCH VSAK NEZAPLATIL JEDNU TRETINU Z CENY PRIJAZDOVEJ CESTY,KTORU MAME VSETCI STYRIA V SPOLOCNOM VLASTNICTVE.VERITEL TERAZ KOLI TOMU ODMIETA ZRUSIT ZALOZNE PRAVO AJ NAM TROM,KTORI SME ZMLUVU DODRZALI A PODLA DOHODNUTEHO TERMINU ZAPLATILI.PODOTYKAM,ZE TA STVRTA OSOBA ZO SVOJEJ STVRTINY CESTY SPLATILA DVE TRETINY.MA PRAVO KVOLI TOMU NAM NEZRUSIT ZALOZNE PRAVO?

Prejsť hore