Zápis v pozemkovej knihy

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Zápis v pozemkovej knihy

Re: Zápis v pozemkovej knihy

autor trillan » 8.12.2017, 13:01

Dobrý deň.

Pozrel som si ten zákon a rieši sa tam len správcovstvo a ich fnancie a nie vlastníctvo a to nebolo predmetom evidovania v pozemkovej knihe.
Môžete prosím uviesť, kde presne v tom zákona ma byť uvedené, že MNV /obec/ príde v zmysle tohto zákona o vlastníctvo, resp. kde je vôbec spomenuté slovo vlastník, vlastníctvo? Ako ste vôbec došli k takejto otázke?

Čo sa týka mňa, osobne mám skúsenosť, že tam kde bol ako vlastník evidovaná obec, a po roku 1949 nedošlo k zmene vlastníctva, v pozemkovej knihe je až dodnes evidovaný ako vlastník stále obec. Po tomto roku všetky zápisy /teda aspoň v regióne, v ktorom pôsobím/ sú evidované na ČS štát - MNV /alebo ONV/ a zo zákona po roku 1992 opäť prislúchajú obci.

Zápis v pozemkovej knihy

autor Dalibor Janči » 5.12.2017, 22:46

Ahojte, nemôžem sa nikde dočítať take informácie ako sa uvádzalo v pozemkovej knihe keď obce ( MNV )prišli o majetky podľa zákona 279/1949. Myslím že v pozemkových knihách sa zmeny museli zaznamenať.

Prejsť hore