Vysporiadanie počas ROEP

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Vysporiadanie počas ROEP

Re: Vysporiadanie počas ROEP

autor lukas » 7.12.2017, 14:44

Pôvodný operát (napr. PKH) bude po zápise ROEP uzatvorený. Nemýlite sa. Avšak vlastnícke právo je nepremlčateľné.

V rámci konania ROEP sa musí komisia ROEP vysporiadať so všetkými námietkami. Po zápise ROEP sa dajú problémy riešiť tiež, ak nie na katastrálnom odbore alebo na pozemkovom a lesnom odbore, potom súdnou cestou.
Čiže ak si myslíte, že obec Vaše pozemky získala nezákonne, riešte to v rámci ROEP, ale ak to nepôjde, nájdite si advokáta. Určite si však nechajte najprv od komisie ROEP resp. na katastri vysvetliť, prečo tie pozemky má vlastniť obec, keď ich predtým vlastnili vaši predkovia.

Vysporiadanie počas ROEP

autor Pikošky 65 » 6.12.2017, 15:09

Pekný deň, mam takúto otázku: v našej obci prebieha tzv. ROEP- ka. Problém nastal už v minulosti ked obec si dala v 90tych rokoch protokolom prepísať pozemky na seba a to tzv všetky z ČS štátu našej obce. To boli tzv C parcely asi vyčlenené prejednať. Jednalo sa cca 50 percent územia rozlohy. Obec blokuje ROEP , ze pozemky získal zákonné.
Podľa môjho názoru kataster nemal čo zapísať vklad na obec, mal len dať zapísať tie pozemky, ktoré boli zapísané na obec do PKH. ˇ Veď PKH su doposiaľ platne pričom na základe nich sa vykonáva dedicske konanie ' kúpa a predaj.....
PKH budú uzatvorené po ukončení ROEP alebo sa mýlim?

Ďakujem

Prejsť hore