Zmena trvalého bydliska

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Zmena trvalého bydliska

Re: Zmena trvalého bydliska

autor trillan » 20.2.2019, 9:37

Dobrý deň.

Ťažko jednoznačne odpovedať, pretože e-mail sa nepovažuje za elektronické podanie (takéto podanie môžete vykonať na stránke www.slovensko.sk (potrebujete k tomu elektronický podpis). Kataster však môže (nemusí) na základe Vašeho podnetu zistiť, že dané údaje v jeho operáte nie sú aktuálne, a ak ma prístup k novým údajom (zákon proti byrokracií) a tieto údaje sú nesporné, môže takúto nápravu vykonať aj sám. Upozorňujem, že takúto opravu vykoná len vo svojom okrese. Po vykonaní zápisu by Vám mal dať o tom písomne vedieť.

Tu je definícia:
Elektronickým podaním sú údaje vyplnené podľa elektronického formulára, ktoré v konaní o právach, právom chránených záujmoch a povinnostiach osôb alebo na účely jeho začatia, zasiela účastník konania v rámci elektronickej komunikácii orgánu verejnej moci osoba. Vzhľadom na štandardne používané kódovanie base 64, celková veľkosť všetkých objektov vložených do elektronickej správy v závislosti od jej ďalšieho obsahu všeobecne nemôže presiahnuť 33 MB.

Najjednoduchšie je požiadať o vykonanie takejto zmeny priamo na katastri, v podateľni vypíšete žiadosť na ktorých LV to chcete zmeniť a na katastri si overia Vaše údaje z Vaším občianskym preukazom. Môžete takúto žiadosť poslať aj písomne s uvedením údajov ktoré chcete zmeniť a LV na ktorých chcete vykonať zmenu, tam by bolo vhodné priložiť overený OP, samozrejme platí aj to čo som napísal hore vyplývajúce zo zákona proti byrokracií - ak ma kataster prístup k novým údajom a tieto údaje sú nesporné, môže takúto nápravu vykonať aj sám bez Vami doloženej prílohy (nemusíte doložiť overenú kópiu OP).

Adresy nájdete tu podľa toho, kde sa Vaše nehnuteľnosti nachádzajú (je tam aj sídlo kde sa úrad nachádza):
https://www.minv.sk/?miestna_statna_sprava
- tam si vyberte kraj a príslušný okres a potom katastrálny odbor a tam už nájdete priamo kontakt na kataster alebo aj ak potrebujete na jednotlivých zamestnancov.

Zmena trvalého bydliska

autor Jan » 19.2.2019, 15:57

Je možné požiadať o aktualizáciu údajov o novom trvalom pobyte aj formou emailu? Ak áno co je potrebne poslať emailom a na akú adresu. Ďakujem.

Prejsť hore