výmaz budovy z katastra

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: výmaz budovy z katastra

Re: výmaz budovy z katastra

autor trillan » 12.10.2017, 13:47

Dobrý deň.

Toto s katastrom nemá nič spoločné, teda okrem toho, že bez asanačného rozhodnutia Vám kataster žiadnu stavbu nezruší.

Zrejme Vám neostáva nič iné ako sa vysporiadať so stavebným úradom (splniť ich podmienky).

PS: Prečo ste kupovali stavbu, ktorá v tom čase tam už nebola? Veď predsa v zmluve mate uvedené, že ste sa so skutočným stavom oboznámili a zodpovedal skutočnosti. Teraz je na Vás dokázať, že tu stavbu ste nezrušili Vy, ale niekto iný ešte pred Vami (preto to od Vás pýtajú).

Re: výmaz budovy z katastra

autor martina j » 12.10.2017, 7:19

Dobry den, chcem poprosit o radu ... kupili sme dom so supisnym cislom k nemu je prilepena pristavba bez supisneho cisla - tak je to zapisane aj v LV ... dali sme si urobit novy GP, kedze na starom je zakreslena aj budova, ktora pri kupe realne nestala ... ziadame na katastri jej vymaz, kde sme dali predlozili novy GP ... ti nas odkazali na stavebny urad, ze potrebuju potvrdenie, ze ta stavba tam realne nestoji ... na stavebny urad sme predlozili ziadost + fotky + GP, kde sme popisali, ze pri kupe uz ta stavba tam nestali *na GP je oznacena preciarknutou gulickou* ... teraz nam doslo vyjadrenie zo stavebneho, aby sme predlozili passport rodinneho domu so sup cislom??? to ako k comu?? :oops: je to fakt potrebne, alebo im odpisat, ze to nesuvisi so zburanou budovou ... dakujem za kazde info

Re: výmaz budovy z katastra

autor JS4 » 5.11.2016, 8:52

Suhlasim s trillanom - bez GP mi bodovu, ktora nie je na LV nedokazali vymazat.

Re: výmaz budovy z katastra

autor mary » 13.5.2016, 8:00

Súhlasím

Re: výmaz budovy z katastra

autor trillan » 13.5.2016, 7:37

Nemám silu, náladu a ani schopnosti Vás už o čomkoľvek presviedčať. Ano mate svoju pravdu, ja s tým problém nemám. Každý vieme čítať s porozumením (teda aspoň dúfam). Nech si každý vyberie z toho čo len chce.

Re: výmaz budovy z katastra

autor mary » 13.5.2016, 7:17

Tá stavba je zakreslená na mape ale parcela nie je rozdelená na zastavanú plochu a dvor. A ja ju potrebujem odtiaľ vymazať.
Nie je to stav aký má byť, ale nemôžem za to ja ale predkovia, ktorých som zažila ako malé dieťa, keby som to robila ja tak ju zakreslím ako mám.
Iba som sa mylne domnievala, že táto diskusia poskytuje rady, ktoré by mohli byť pravdivé, keďže ste na stránke katasternehnutelnosti.sk.
Ak vám moje informácie pre radu nestačia máte napísať, že informácie nie sú dostačujúce pre vašu odpoveď.

Re: výmaz budovy z katastra

autor trillan » 11.5.2016, 13:31

1. Ta stavba bola zmapovaná už veľmi dávno a žiadny zápis cez bodku tam nie je a iná stavba na pozemku nie je.
- Čo chcete na mape rušiť? Však tam v tom prípade nie je ani zakreslená. Túto skutočnosť ste doteraz neuviedli.

2. Vašu radu ste neformulovali informatívne ale tak ako mán postupovať.
- Ja som napísal, aký je všeobecný postup, ako postupovať ak chcete vykonať výmaz stavby z katastra. K tomu, že Vy nemáte stavbu zapísanú a ešte ani zakreslenú sa radšej vyjadrovať znova nebudem...

3. To je super, že s vašich rád si každý môže vybrať čo chce. Ak nechcete poskytovať rady tak nevytvárajte diskusie a potom sa neodvolávajte, že je to zadarmo.
- Diskusiu ste začali Vy a nie ja. Nie je moja chyba, že ste neuviedli všetky relevantné skutočnosti (viď bod 1 a 2).

4. A ak si nie ste istý, tak to do odpovede uveďte.
- Neviem, kde ste zistili, že nie som si istý s tým čo napíšem, ale hlavne, že mate svoj názor.

Zostávam s pozdravom :)

Irony off.

Re: výmaz budovy z katastra

autor mary » 11.5.2016, 7:50

Ta stavba bola zamapovaná už veľmi dávno a žiadny zápis cez bodku tam nie je a iná stavba na pozemku nie je.
Vašu radu ste neformulovali informatívne ale tak ako mán postupovať.
Ja som tiež riešila iné veci, ktoré nemali v poriadku predkovia, ktorí už nežijú. A boli to zbytočné opletačky. Kedysi ľudia neriešili, iba tak si postavili kde chceli. Dokonca aj dnes to tak niektorí robia.
To je super, že s vašich rád si každý môže vybrať čo chce. Ak nechcete poskytovať rady tak nevytvárajte diskusie a potom sa neodvolávajte, že je to zadarmo.
A ak si nie ste istý, tak to do odpovede uveďte.

Re: výmaz budovy z katastra

autor trillan » 11.5.2016, 7:32

Dobrý deň.

1. moje rady nie sú záväzné. Každý si s toho môže vybrať čo len chce. Ja sa snažím len robiť osvetu medzi ľudmi, ktorým kataster nie je až taký blízky, aby videli trocha kataster aj s tej odbornejšej stránky (nielen geodet zamerá tri body nejakým GPS a to je celé), a aby veci robili tak, ako je potrebné a tým predchádzali k nasledovným problémom. Ak chcete naozaj skutočnú kvalitu, nemôžete očakávať, že všetko bude zadarmo. Samozrejme, všetko sa dá robiť rôznymi spôsobmi, len výsledok nemusí byť rovnaký. Ak mi neveríte, stačí pozrieť tu v archíve a sama sa presvedčíte, že čím starší neriešení problém, tým horšie sa napravuje a vlastníci by boli teraz ochotný aj zaplatiť to, na čom oni alebo ich právny predchodcovia ušetrili.
2. ak radu nechcete, tak ju nežiadajte.
3. neobviňujte ma, že som Vás "skoro pripravil o 200 Euro" (Viď bod1.).
4. ak ste není odborník na kataster a geodéziu, tak prosím nekomentujte ľudí, ktorí sa uvedenými odbormi zaoberajú. Vaša irónia nie je na mieste. Ak máte pochybnosti o tom čo som napísal, môžete sa poradiť kedykoľvek s ľudmi, ktorí sú súčasťou komory geodetov alebo súdnymi znalcami v odbore geodézia a kataster, príp. členov advokátskej komory právnikov. Dúfam, že ani týchto ľudí nepovažujete za neodborníkov.
5. podaním žiadosti na kataster ešte nemáte nič vybavené. Myslím, že výmaz stavby z LV nebude problém, lebo sama uvádzate, že stavba na LV nie je evidovaná, t.j. nie je čo vymazať. Zmena v katastrálnej mape je otázna, no ale to uvidíte, až keď kataster vykoná zápis do KN (netvrdím, že to na katastroch nejde urobiť, ale určite sa nejedná o riešenie v súlade s platnou legislatívou a osobne som sa nestretol s odborom katastra, kde by si sami menili údaje v katastrálnej mape bez podkladu (GP), aj keď možno mám len "smolu" - inými slovami, kataster urobí evidenčnú zmenu bez listiny, ktorá ma byť súčasťou zbierky listín). Odporúčam Vám (neprikazujem), aby ste si po oznámení o zápise do KN skontrolovali či a akým spôsobom bola Vaša stavba s mapy naozaj vymazaná (nebude tam ako druh pozemku vyznačená bodka).
6. ak je na jednom pozemku viac stavieb, alebo sú zlúčené pri rodinnom dome čo býva úplne bežný štandard, naozaj neviem akým spôsobom chcete v žiadosti preukázať, ktorá stavba alebo jej časť, ktorá tvorí zrušenú stavbu sa ma vymazať. Takýchto "omylov" na katastroch je požehnane...

Re: výmaz budovy z katastra

autor mary » 10.5.2016, 13:03

Akurát som to bola vybaviť. Nepotrebovala som žiadny geometrický plán. Stačila žiadosť o výmaz z katastra, a potvrdenie zo stavebného úradu o tom, že stavba sa na pozemku už nenachádza a kópiu z katastrálnej mapy, aby v prípade, že na pozemku je stavieb viac, vedeli, ktorú stavbu majú vymazať. Keby som sa riadila podľa vašej rady, tak by ma porazilo dať 200 € za geometrický plán, ktorý by som nepotrebovala.
Takže ďakujem za odbornú radu.

Prejsť hore