Záoložné právo v prospech Hl.m.SR Bratislavy

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Záoložné právo v prospech Hl.m.SR Bratislavy

Re: Záoložné právo v prospech Hl.m.SR Bratislavy

autor lukas » 25.4.2019, 7:04

V princípe by malo stačiť požiadať kataster o výmaz uvedeného záložného práva s poukázaním na to, že uplynula lehota, na ktorú bolo zriadené.

V prípade potreby však môžete postupovať tak, ako napísal trilian, čiže obrátiť sa na mesto, ktoré prípadne môže aj vydať potvrdenie o zániku záložného práva.

Re: Záoložné právo v prospech Hl.m.SR Bratislavy

autor trillan » 24.4.2019, 9:59

Dobrý deň.

Mám pocit, že si tak trochu mýlite si záložne právo s predkupným, resp. že ste ich navzájom skombinovali.

Záložne právo zanikne ukončením zmluvne a to predložením na zápis do KN formou vkladu alebo splnením podmienok uvedených v zmluve a to formou vydania kvitancie, ktorá sa zapíše do KN evidenčným spôsobom.

Keďže pri V 4012/98 ste prevádzali nehnuteľnosť aj so záložným právom, toto právo prevzial na seba kupujúci (nezaniklo).
V danej veci sa obráťte na magistrát, on Vás bude informovať v akom stave je toto právo, či stále eviduje nejakých dlh, resp. či už právo zaniklo. Taktiež Vás bude informovať, ako sa predmetného práva môžete zbaviť.

Záoložné právo v prospech Hl.m.SR Bratislavy

autor Gabriela » 23.4.2019, 18:54

Zaujímalo by ma, či záložné právo v prospech hl.m.SR Bratislavy na nesplatenú časť ceny bytu a pozemku po dobu 10 rokov od uzavretia zmluvy v prípade prevodu vlastníctva bytu na inú osobu ako na manzela, deti, vnukov, rodicov podla V-40127/98 zo dna 26.7.2000 zanika automaticky, kedze moznost uplatnenia zalozneho prava zanikla v roku 2010 alebo je nutne o zrusenie zalozneho prava poziadat. V pripade, ze je nutne poziadat, akym sposobom.

Prejsť hore