Rovnaké meno na LV

Poslať odpoveď


Táto otázka slúži ako kontrola proti robotom
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON

Náhľad témy
   

Zväčšiť náhľad Náhľad témy: Rovnaké meno na LV

Re: Rovnaké meno na LV

autor lukas » 25.6.2020, 18:14

Áno, dôvodom je rozdielny spôsob nadobudnutia. Dedičstvo vždy nadobúdate do výlučného vlastníctva v danom spoluvlastníckom podiele. Kúpu v čase manželstva spravidla do majetku oboch manželov formou bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

Rovnaké meno na LV

autor Silvia171 » 24.6.2020, 10:08

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadom LV. Spolu so súrodencami a mamou sme zdedili pozemok po otcovi (každý z nás vlastnil 1/5). S manželom sme sa rozhodli, že si chceme postaviť dom. S mamou a súrodencami som teda uzatvorila darovaciu zmluvu. Návrh na vklad bol povolený, avšak, na LV som vedená ako vlastník dvakrát, a to: moje meno a priezvisko v podiele 1/5 a opätovne moje meno a priezvisko v podiele 4/5.
Zaujíma ma, či je to z dôvodu, že 1/5 som zdedila (ešte za slobodna) a ostatné 4/5 som nadobudla na základe darovacej zmluvy (už vydatá). Som teda na LV uvedená dvakrát kvôli titulu nadobudnutia, alebo kvôli niečomu inému? Ďakujem

Prejsť hore