Výpočet ceny u notára.

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
BWG
Posts: 5
Joined: 9.11.2016, 10:22
Contact:

Výpočet ceny u notára.

Post by BWG »

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť ako vypočítať cenu za vytvorenie kupnej zmluvy nehnutelnosti u notára? Predpokladám že to závisí od ceny danej nehnutelnosti.
Ďakujem.
trillan

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by trillan »

Dobrý deň.

Odpoveď je, že predpokladáte správne :)

Tu nájdete celú odpoveď na Vašu otázku (hlavne v prílohe):

http://www.notar.sk/Not%C3%A1rskakomora ... A1rov.aspx

Ostatné otázky adresujte priamo notárom alebo ich komore.
Ak nechcete platiť notára, napíšte si zmluvu sám, alebo si ju dajte niekomu vyhotoviť /nebude vo forme notárskej zápisnice/.
BWG
Posts: 5
Joined: 9.11.2016, 10:22
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by BWG »

Najlacnejšie riešenie asi bude vyhotovit si zmluvu sam resp. si stiahnut nejaku pouzitelnu z internetu. Alebo mohol by mi niekto poskytnut nejakú realnu zmluvu, ktoru pouzil? Alebo nejake odporucenie na internete?
Diki.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by lukas »

BWG wrote:Najlacnejšie riešenie asi bude vyhotovit si zmluvu sam resp. si stiahnut nejaku pouzitelnu z internetu. Alebo mohol by mi niekto poskytnut nejakú realnu zmluvu, ktoru pouzil? Alebo nejake odporucenie na internete?
Diki.
Moje odporúčanie je také, že keď máte podobnú otázku, ušetríte kopu času, behania na kataster s opravami a v konečnom dôsledku aj peňazí, keď si zmluvu dáte spraviť niekomu, kto sa v tom vyzná.

Každopádne, na internete nájdete dosť vzorov a na stránkach miest a obcí množstvo zverejnených zmlúv, ktoré reálne prešli vkladovým konaním, z ktorých sa môžete inšpirovať.
BWG
Posts: 5
Joined: 9.11.2016, 10:22
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by BWG »

Zdravím. Ešte by ma zaujímalo v kolko kopii kupnej zmluvy je potrebnych na kataster ak je jeden predavajuci a kupujuci su manzelia, hypoteka ziadna, takze bez banky. Ktore podpisy treba na zmluve overit. Dalej kolko kopii vkladov do katastra je potreba a ci je treba aj tu overit podpisy.
Diki moc za odpovede. ;)
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by lukas »

BWG wrote:Zdravím. Ešte by ma zaujímalo v kolko kopii kupnej zmluvy je potrebnych na kataster ak je jeden predavajuci a kupujuci su manzelia, hypoteka ziadna, takze bez banky. Ktore podpisy treba na zmluve overit. Dalej kolko kopii vkladov do katastra je potreba a ci je treba aj tu overit podpisy.
Diki moc za odpovede. ;)
Zmluva na kataster 2x - tento počet platí vždy. Podpisy v zmluvách sa overujú predávajúcemu; kupujúci sa podpíšu bez overenia. Návrh na vklad sa dáva 1x a v ňom sa podpisy neoverujú.
BWG
Posts: 5
Joined: 9.11.2016, 10:22
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by BWG »

Dakujem za odpoved. Celkom ma prekvapila. Lebo ja som sa docital, ze pocet zmluv zavisi od poctu ucastnikov. A este jeden dotaz. Tie zmluvy potom ostanu na katastri? Alebo to poslu späť? Lebo by asi bolo vhodne mat zmluvu aj u seba vo vlastnych rukach. Neni potom potrebné vyhotovit 4 kopie zmluvy? 2 na kataster a po jednej obom stranam.
Diki za pomoc.
trillan

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by trillan »

Dobrý deň.

Počet zmlúv potrebných pre kataster, aby bol vykonaný vklad je dva - tie ostávajú na katastri, Vám príde len rozhodnutie o povolení vkladu.
Ak chcete mať zmluvy aj Vy, ako účastníci, je vhodne si ich dať vyhotoviť, nie je to však podmienka /by ste sa divili, ale mnohí nie sú ochotní zaplatiť pár euro navyše za zmluvy a podpisy..../
BWG
Posts: 5
Joined: 9.11.2016, 10:22
Contact:

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by BWG »

Ďakujem za pomoc.
dealprofess

Re: Výpočet ceny u notára.

Post by dealprofess »

Tvoj článok je úžasný. hovorí mi to viac informácií o majiteľovi. Budem sledovať vaše ďalšie príspevky, pokračujte v uverejňovaní kvalitnýchBlob Opera
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests