preložený význam

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
oliver m.

preložený význam

Post by oliver m. »

V pozemkovej knihe presnejšie v PKH je na začiatku písané CONEVETO. Zistil som, že je to v nemeckom jazyku, v katastry pracovnik mi nevedel povedať aký má význam. Stretol sa niekto s týmto výrazom a čo to značí .
Vďaka
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: preložený význam

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Dobry den pri citani PK vlozky je potrebne veci brat s ohladom aj na okolity text. Neviem za akym ucelom prehladavate PK vlozku/harok, ale je mozne, ze to nebude mat pre majetko pravne vyporiadanie ziadny vyznam. Rovnako to moze byt preklep.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
741

Re: preložený význam

Post by 741 »

Takže podľa Vás čo je písané v PKV nie je záväzné ? Má byť obsah spochybniteľný ?
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: preložený význam

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Ano pokial viete dokazat chybu. Napr. v praxi som sa stretol s tym, ze vymera z PK vlozky bola zle preratana na m2. Takze ak najdete dokaz, tak moze byt aj PK vlozka chybna.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
741

Re: preložený význam

Post by 741 »

Vďaka za odpoveď,
vedeli by ste mi potom poradiť, ak sa zakladali PKV, museli by byť spísané aj nejake písomnosti od vrchnosti, napr. rušili sa urbariáty , občania získavali pôdu, pôda pripadla škole, kostolu, obci, spoločne pozemky,. Musí niekde v archíve existovať písomnosť, akým spôsobom bola prerozdeľovaná pôda. Alebo sa mýlim ?. Evidovali sa aj neknihované pozemky na PKV ?
S pozdravom
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: preložený význam

Post by lukas »

741 wrote:Evidovali sa aj neknihované pozemky na PKV?
Nie. Neknihované pozemkovy budú zapísané len v parcelnom registri, kde táto skutočnosť bude uvedená (buď priamo poznámkou "neknihované" alebo nepriamo druhom pozemku, ktorý nemohol patriť súkromnej osobe napr. "verejná cesta").
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests