zámeny v PKV-ách

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
eva dankova

zámeny v PKV-ách

Post by eva dankova »

Ešte sa chcem podeliť s jedným dotazom,
Pri zakladaní PKV na jednotlivých vlastnikov sa z každej PKV ( počet 11 )odpísala jedná parcela a zapísala na PKV cirkvi a obce . Zároveň z PKV cirkvi a obce sa odpísali parceli a zapísali do novej PKV, a zapísali sa tam mená všetkých vlastníkov z jednotlivých PKV ä Ppočet 11 ).
Pýtam sa aký to asi malo zmysel, ak každý samostatný vlastník PKV mal samostatné parcely čo malo výhodu , ale neskôr o rok získali podobné parcely ale spoločne na jednej PKV. Dúfam, že som to zrozumiteľne vysvetlil. Jednoduhšie by to bolo ak by sa s každej samostatnej PKV odčlenila sama parcela a tá sa zapísala na spoločnú pKV.
trillan

Re: zámeny v PKV-ách

Post by trillan »

Dobrý deň.

O výhodách alebo nevýhodách je tu ťažko hovoriť, ale zrejme pre všetkých bolo výhodnejšie užívať celý pozemok (napr. typickým príkladom sú napr. lesné spoločenstvá a ich spoločné užívanie).

Otázka znie, ak sa jedná o pozemok, ktorý využívajú 11-ti vlastníci spoločne (napr. spoločný dvor), je pre Vás výhodnejšie vlastniť 100 m2 v celosti (úzku prístupovú cestu, kde ledva prejde osobné auto) alebo 1100 m2 v 1/11-ine (bezproblémový prístup pre všetkých) ? Myslím, že na to nikdy nebude jednoznačná odpoveď a vždy je to na dohode jednotlivých vlastníkov.
eva dankova

Re: zámeny v PKV-ách

Post by eva dankova »

Porozumela som, jednalo sa o lúku, ale žeby to bola výhoda neviem, pretože spomínané parcely bolo vedľa seba ( rivinatý teren ), dali sa na cirkev, cirkev nechala pozemok v celosti, ale svahovitý ( ktorí sa nedal využiť ani ako pastvina ).
Zaujímalo by ma tá zámena bola na základe nejakého č.d. ?
trillan

Re: zámeny v PKV-ách

Post by trillan »

Dobrý deň.

Listina, ktorou bolo zapísané spoločné vlastníctvo je uvedená v PK vložke - časť B vlastníctvo (pri vlastníkovi zrejme v hornej časti) a to aj s uvedením príslušného č.d.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 28 guests