Charakter pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Maria Hricova
Posts: 1
Joined: 9.12.2016, 9:43
Contact:

Charakter pozemku

Post by Maria Hricova »

Dobry den,
prosila by som o informaciu v nasledovnej veci:
Vlastnime velky 2430 m2 pozemok.
Kvoli predaju zadnej casti pozemku bez pristupu, sme zburali stary rodinny dom, aby bol mozny k tomu pozemku pristup.
Mame novy geometricky plan prerozdelenia pozemkov, /predny, zadny a pristupova cesta/, na ktorom nam geodet oznacil
parcelu, kde bol predtym dom, za zahradu. Na casti tohto pozemku ale planujeme vybudovat novy rodinny dom.
Kataster od nas pozaduje potvdenie od pozemkoveho odboru, ze sa zamenil pozemok /zastavana plocha - zahrada/.
Na pozemkovom odbore nam 1 pracovnik radil, ze mame dat ziadost o zamenu druhu pozemku, druhy pracovnik, ze by bolo lepsie zmenit geometricky
plan a nechat to ako zastavanu plochu /kde ale nic nie je v sucasnosti postavene a momentalne sa nevie, na akej ploche bude buduca stavba/.
Co teda vlastne mame urobit, aby nam kataster vystavil nove listy vlastnitva.
Ak sa to cele nestihne do 30 dni, mozeme poziadat o predlzenie konania, ktre je momenalne prerusene?
Dakujem za odpoved.
M.Hricova
trillan

Re: Charakter pozemku

Post by trillan »

Dobrý deň.

V podstate Vám obaja poradili správne, záleží len na Vás ako sa rozhodnete (možno na tom bude záležať, ako a koľko budete platiť daň). Osobne by som asi dal vyhotoviť nový GP, kde by som nechal doterajší stav a zrušil by som len stavbu. Ostatné by som riešil iným GP až keď by som šiel stavať a vedel by som ako budú vybudované stavba, prístupové cesty a ostatné stavby, príp. potom by ste mohli doniesť aj rozhodnutie na zmenu druhu pozemku (alebo vyňatie z PPF) a dali by ste ho zapísať rovno z novým GP, ktorý aj tak budete zrejme musieť vyhotoviť (teoretický až pri kolaudácií).

Požiadať môžete, zatiaľ som sa osobne nestretol, že by s tým niekde robili problémy (aj tak majú dosť inej roboty).
gabriel fabian

Re: Charakter pozemku

Post by gabriel fabian »

dobri den moje meno je marta fabianova rod : danova muzete mi odepsat jak je velki pozemek m2 jedna se o pozemek ul klepar 21/ 1 kurima dekuji vam odepiste mi na muj gmail gabrielfabian56@gmail.com
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Charakter pozemku

Post by lukas »

gabriel fabian wrote:dobri den moje meno je marta fabianova rod : danova muzete mi odepsat jak je velki pozemek m2 jedna se o pozemek ul klepar 21/ 1 kurima dekuji vam odepiste mi na muj gmail gabrielfabian56@gmail.com
Takéto informácie môžete zistiť cez internetový portál ESKN.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests