pozemok

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
roland

pozemok

Post by roland »

dobry den,
chcem sa opytat ako je vobec mozne ukradnut stavebny pozemok bez toho aby ten dotycny nezaplatil zan ani cent vlastnikovi?
podotykam stal sa to v r.1979
vec sa ma takto ta dotycna osoba si sama urobila zmluvu aj zfalsovala podpisy kedze v tej dobe asi nebol nutny overeny podpis ako dnes a zmluvu
zanesla vtedy na obecny urad a pozemok bol jeho a hotovo.a dostal stav.povolenie a mohol stavat a vlastnik pozemku o tom nevedel nic!
je nejaka moznost si teraz narokovat pozemok naspat alebo peniaze?¨
ak ano ako postupovat resp.co robit?¨
dakujem
trillan

Re: pozemok

Post by trillan »

Dobrý deň.

Kde ste boli od roku 1979? /berte to ako rečnícku otázku, ďakujem :)/
Ma každú zmenu zápisu vlastníka musela byť na vtedajšiu evidenciu nehnuteľností listina. Ak je pravda čo tvrdíte, je potrebné to z Vašej stany vierohodným spôsobom aj dokázať.
Čisto teoretický je možné žiadať vykonať nápravu kedykoľvek, otázkou je či to dokážete, či je to v súčasnosti ešte vôbec možné a nakoniec či aj uspejete /to musí zhodnotiť právnik, na základe Vami doložených listín a súčasného stavu/.
Je to čisto právny problém, tak sa obráťte na nich alebo na ich komoru. Oni Vám presne povedia ako mate postupovať.

PS: právnici s Vás budú mať určite radosť (hlavne finančnú) :)
PS2: mám s Vás pocit, že si spájate "stavebný pozemok" so stavbou a to nie je to iste, sú to dve samostatné nehnuteľnosti, ktoré ani nemusia mať rovnakých vlastníkov.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests