Daň z nehnuteľnosti

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Peter F

Daň z nehnuteľnosti

Post by Peter F »

Dobrý deň. Chcem sa spýtať na daň z nehnuteľnosti. Kúpil som byt, kúpno-predajná zmluva síce bola podpísaná v decembri 2016, ale rozhodnutie o vklade záložného práva bolo schválené až tento mesiac, a takisto aj zmena vlastníka. Takže ak som správne pochopil, daň za konkrétny byt platí ešte predošlí majiteľ ? A ešte jedna malá otázka. Pri všetkých potrebných úkonoch (zmena trvalého bydliska, SPP, RWE a pod.)je potrebný originál LV z katastra alebo stačí informačný výpis z katasterportal.sk ? Ďakujem za skoré odpovede ;-)
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Daň z nehnuteľnosti

Post by lukas »

Peter F wrote:Chcem sa spýtať na daň z nehnuteľnosti. Kúpil som byt, kúpno-predajná zmluva síce bola podpísaná v decembri 2016, ale rozhodnutie o vklade záložného práva bolo schválené až tento mesiac, a takisto aj zmena vlastníka. Takže ak som správne pochopil, daň za konkrétny byt platí ešte predošlí majiteľ?
Rozhodujúci je dátum povolenia vkladu do katastra nehnuteľností, takže ste to pochopili správne.
Peter F wrote: A ešte jedna malá otázka. Pri všetkých potrebných úkonoch (zmena trvalého bydliska, SPP, RWE a pod.)je potrebný originál LV z katastra alebo stačí informačný výpis z katasterportal.sk ? Ďakujem za skoré odpovede ;-)
Na zmenu bydliska určite rozhodnutie z katastra alebo LV s pečiatkou katastra (len do toho pozrú a vrátia vám to). Čo sa týka SPP alebo RWE, neporadím, pozrite stránky týchto spoločností.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests