Rozhodnutie z katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Suesy

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Suesy »

Už mi prišiel papier z katastra, v podstate som len zabudla napísať rodné priezviská (aj u mužov) a dátumy narodenia účastníkov konania (rodné čísla som tam mala, len tie dátumy nie). Akým spôsobom to opraviť, musím napísať dodatky, či mám len doplniť chýbajúce údaje do darovacej zmluvy (a ak hej, tak treba zmluvu znovu overiť?). Keďže to treba opraviť aj v návrhu, tak aj ten napísať nový? ďakujem za pomoc, mala som si dať lepší pozor, ale už to nejako dobojujem, len nech to tentoraz opravím správne.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Suesy wrote:Už mi prišiel papier z katastra, v podstate som len zabudla napísať rodné priezviská (aj u mužov) a dátumy narodenia účastníkov konania (rodné čísla som tam mala, len tie dátumy nie). Akým spôsobom to opraviť, musím napísať dodatky, či mám len doplniť chýbajúce údaje do darovacej zmluvy (a ak hej, tak treba zmluvu znovu overiť?). Keďže to treba opraviť aj v návrhu, tak aj ten napísať nový? ďakujem za pomoc, mala som si dať lepší pozor, ale už to nejako dobojujem, len nech to tentoraz opravím správne.
V podstate ste opísali oba spôsoby, ktorými sa to opraviť dá. Buď samostatnými dodatkami alebo si dohodnete stretnutie s vkladárom a urobíte to na katastri doložkou na zmluve. V katastrálnom zákone je to § 42, ods. 4.
Guest

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Guest »

dobrý den, ja by som sa chcela opýtať, surne čakam na list vlastnictva, navrh na vklad sme podali 30.4.2014, na kataster portali je od 27.5.2014 napisane vklad/zapis povoleny, aky je maximalny čas medzi povolením vkladu a zapisom do LV.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by lukas »

Guest wrote:dobrý den, ja by som sa chcela opýtať, surne čakam na list vlastnictva, navrh na vklad sme podali 30.4.2014, na kataster portali je od 27.5.2014 napisane vklad/zapis povoleny, aky je maximalny čas medzi povolením vkladu a zapisom do LV.
V deň, ktorým rozhodnutie o povolení vkladu nadobudlo právoplatnosť, najneskôr však v nasledujúci deň. Čiže už dnes to zrejme bolo zapísané a zajtra si budete môcť zobrať výpis z LV.
Guest

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by Guest »

[quote="lukas"][quote="Guest"]dobrý den, ja by som sa chcela opýtať, surne čakam na list vlastnictva, navrh na vklad sme podali 30.4.2014, na kataster portali je od 27.5.2014 napisane vklad/zapis povoleny, aky je maximalny čas medzi povolením vkladu a zapisom do LV.[/quote]
V deň, ktorým rozhodnutie o povolení vkladu nadobudlo právoplatnosť, najneskôr však v nasledujúci deň. Čiže už dnes to zrejme bolo zapísané a zajtra si budete môcť zobrať výpis z LV.[/quote]

takze kataster to nedodrzal, nakolko včera tam boli udaje z 26.5., takze prakticky to mali urobit včera, dnes poobede sme telefonovali - este stale to nebolo :(
veronka901

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by veronka901 »

dobry den dnes my prisiel rozhodnutie z katastra že v klad je povoleny,,,chcem sa spytat ako dalej postupovat co mam robit?,
trillan

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by trillan »

[quote="veronka901"]dobry den dnes my prisiel rozhodnutie z katastra že v klad je povoleny,,,chcem sa spytat ako dalej postupovat co mam robit?,[/quote]

Dobrý deň.

V podstate už nič čo sa týka katastra, už ste sa stali vlastníkom.
Teraz sa už treba len nahlasiť obci na daň z nehnuteľnosti. Ak ste novým vlastníkom domu ale bytu, tak aj vybaviť zmeny u správcu elektriny, plynu, u správcu bytu, koncesionárske poplatky, príp. iné kde treba nahlasiť zmenu (samostatne je vybavovanie aj trvalého pobytu na danú nehnuteľnosť)...zrejme k tomu budete potrebovať aj LV (8 eurový kolok na katastri alebo 8 euro + 2,60 euro manipulačný poplatok na vybranej na pošte - neodporúčam, nevedia dať výpis na všetko, musíte tam prísť minimálne 2x a ak je tam plomba tak vám len vezmu manipulačný poplatok a LV nedostanete!)
veronika901

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by veronika901 »

Dakujem vam pekne za informacie
jon45@azet.sk

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by jon45@azet.sk »

dobry kupil som byt a cakam list vlastnictva od 28.2.2014 rozhodnutie som dostal ze povoluje vklad prava do katastra nehnutelnosti ale to je problem ze este stale nemam list vlastnictva od bytu co som kupil dakujem
trillan

Re: Rozhodnutie z katastra

Post by trillan »

Dobrý den.

LV Vám z katastra neposlú. Ak ho chcete alebo potrebujete požiadajte kataster osobne alebo pisomne o vydanie LV, a nezabudnite priložiť 8 eurový kolok.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: herringburden and 43 guests