Elektrická prípojka

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
MartinLc71
Posts: 1
Joined: 20.2.2017, 14:57
Contact:

Elektrická prípojka

Post by MartinLc71 »

Dobrý deň
Potreboval by som poradiť.
Chcem kúpiť pozemok na ktorom by som chcel časom postaviť dom lenže na pozemku nie je elektrická prípojka.
Cca 150m od pozemku je rodinný dom pri ktorom je elektrický stĺp. (volal som na elektrárne nebol by problém s tohoto stĺpa potiahnuť káble na daný pozemok.) Medzi pozemkom a stĺpom sú asi 3 iné pozemky zapísané ako TTP v E stave. Na jednom s týchto pozemkov je 16 vlastníkov s toho už asi 8 nežije. Je možné potiahnuť elektrické káble cez takýto pozemok keďže súhlas vlastníka asi nebudem mať nikdy ? Alebo dá sa to nejako vyriešiť ?
trillan

Re: Elektrická prípojka

Post by trillan »

Dobrý deň.

Poprosím doplniť, prístup pozemku mate potom ako doriešený? Cez tento prístup k pozemku (vlastníctvo, vecne bremeno a pod.) si môžete doriešiť aj pripojenie na inžinierske siete (netvrdím, že to bude uvádzaných 150m, ale je to tiež možnosť). Bez vyriešenia uvedeného problému nedostanete územné a ani stavebné povolenie.

Čo sa týka neznámych vlastníkov, vždy je možnosť obrátiť sa na žijúcich potenciálnych dedičov, aby si to dali do poriadku a v prípade, že zo všetkými známymi problém vyriešite, tzv. neznámych vlastníkov zastupuje SPF a je to možné potom následne riešiť aj s nimi.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests