Informácie

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Ivan B.

Informácie

Post by Ivan B. »

Dobrý deň,

zaujíma ma určitá nehnuteľnosť a rád by som zistil kto je majiteľom. Nemám možnosť ho nejak vypátrať a ani nájsť. Kontaktoval som možných ľudí ale nevedia. Je to možné nejak zistiť ???
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Informácie

Post by lukas »

Každá nehnuteľnosť by mala mať vlastníka, takže si ju nájdite cez mapu na portály ESKN, kliknite si na vybranú parcelu a uvidíte detaily.
januska
Posts: 1
Joined: 27.2.2017, 13:33
Contact:

Re: Informácie

Post by januska »

Dobrý deň, chcela by som sa len informovať ohľadom zburania starej šopy.Vedeli by ste mi prosim poradiť kde a ským by som mohla tuto vec riešit a či potrebujem na buranie povolenie? Šopa je z tehál cca 7x3 m a je v dezolátnom stave,skridla sa zosúva, povala je prevalena, na strechce rastu stromy,múry su popraskané. Viem dodať aj fotografie. dakujem prajem pekný deň :D
trillan

Re: Informácie

Post by trillan »

Dobrý deň.

Zistite si, či predmetná stavba je evidovaná v katastri. Ak je, na výmaz je potrebné doložiť rozhodnutie o asanovaní.

V každom prípade sa informujte na príslušnom stavebnom úrade, príp. obecnom úrade a požiadajte o vydanie takéhoto rozhodnutia z dôvodu, že stavba je v dezolátnom stave. Ak stavba nie je nikde evidovaná, minimálne máte oznamovaciu povinnosť v zmysle stavebného zákona.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests