problém s pozemkom

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
simicka
Posts: 1
Joined: 6.3.2017, 12:44
Contact:

problém s pozemkom

Post by simicka »

Pekný deň, prajem
Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc.
Máme pozemok, na ktorom je ale este jeden vlastník - má 30 metrov, je to pani ktorá je už 30 rokov mrtva. má ale 4 dedičov. vieme, mali by sme žiadať obnovu dedičského konania, kedže dediči nám povedali že oni okolo toho nebudu behat. my to potrebujeme doriešiť lebo chceme stavať ale stavebné povolenie nám nechcu dať pokým bude este iný vlastník na pozemku... avšaj jeden z dedičov sa odmieta s nami baviť. má na sebe exekúcie čo sa týka všetkého jeho majetku. a pri poslednom rozhovore, mi zložil telefon a od vtedy ma rusí a nedvýha mi. nevieme vôbec čo ďalej, kedže sa bez jeho podpisov a dohody s nim , nepohneme... prosím vás, neexistuje nejaký paragraf, ktorým sa to dá vyriešiť? alebo niečo , vdaka čomu sa dá táto mrtva pani z pozemku vyčleniť, alebo premlčacia doba, kedže toľko rokov sa o to nik nezaujímal? prosím čo máme robiť? máme 700 metrov štvorcových pozemku na sebe, túto časť sme vybavovali doteraz už tomu bude pol roka, chceme stavať, a nemôžeme lebo si jeden pán postavil hlavu že sa s nami baviť nebude a hotovo:( prosím

Ďakujem krásne
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: problém s pozemkom

Post by lukas »

V občianskom zákonníku § 142, ods 1):
Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom; prihliadne pritom na to, aby sa vec mohla účelne využiť a na násilné správanie podielového spoluvlastníka voči ostatným spoluvlastníkom. Ak vec žiadny zo spoluvlastníkov nechce, súd nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.
Z toho je myslím zrejmé, že bez advokáta sa ďalej nepohnete.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests