Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
ali

Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by ali »

Mám otázku :

V pôvodnej PKV sú v A podstate napísané len čísla domov a čísla PKV / 20 domov s poukazom 20 PKV . V tejto PKV nie je žiadná zmena vlastníctva.
Pýtam sa, nikto z našej obce nemá v dedičskom konaní resp. predaji majetku napísanú túto PKV. Prečo? Nie je to písané ani v pozemkovej knihe.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by lukas »

Pokiaľ tie domy reálne existovali a boli prevádzané vo svojich vložkách, tak v čom je problém?
ali

Re: Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by ali »

Problém je v tom, že v tomto období si ľudia robia dedičské konania po predchodcoch ako nástupcovia - dediči. cca 40 percent vlastnikov je nevysporiadaných. Veľa ľudí je nespokojná, pretože sa vterajšom LV ich predkovia nenachádzajú a nachadzajú sa tam osoby, ktoré v prvotnej PKV sa nenáchadzali , t.j. sú to prisťahovalci. Debata na schôdzi bola, prečo sa v terajšom LV nenachádzajú pôvodný vlastníci, resp dediči.
ali

Re: Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by ali »

Doplnenie,
Na katastry mi pracovníčka nevedela o tom nič povedať, ukázala mi pôvodnu PKV a súčasný LV. Odkázala ma , aby som dal žiadosť o prešetrenie. Lenže to bude trvať minimálne 3 mesiace. Ami máme schôdzu o necelý mesiac.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by lukas »

Videl som PKV, kde bol zoznam urbárskych parciel aj s odkazmi na individuálne PKV s príslušnými podielmi. Tiež som videl také, kde bola jedna parcela zapísaná vo viacerých PKV.
Ale zoznam domov nie. Netuším, prečo by mali byť v jednej PKV domy nejako špeciálne evidované.

Tiež si nie som istý, či je zrovna toto na prešetrenie, lebo nanajvýš zistite, k akému účelu to tak bolo spravené, ale nič sa nenapraví (veľký počet vlastníkov znamená, že od 1964 kedy sa prestalo pracovať s pozemkovou knihou, došlo u niektorých vlastníkov k zmenám, ktoré by sa teoreticky možno asi hádam dali napraviť len súdnou cestou).
trillan

Re: Chýbajúca PKV v dedičskom konaní

Post by trillan »

Dobrý deň.

Súhlasím s Lukasom, kataster v rámci prešetrenia Vám uvedie, že zápisy v KN sú v súlade s listinami a stavby neboli predmetmi dedičských konaní (ak chcete vedieť prečo, tak sa musíte obrátiť na zhotoviteľov dedičských konaní a nie na kataster).

Vo Vašom prípade by ste si mali najprv dať vyhotoviť potvrdenie, že stavby tak ako boli pôvodne evidované v PK (to znamená bez zmeny pôdorysu, žiadna prestavba, prístavba, nadstavba, modernizácia a pod.v zmysle stavebného zákona) sú stále evidované v teréne (ak sa udiala zmena, je potrebné vydokladovať stavebným povolením, kolaudačným, rozhodnutím o asanovaní a pod.- tu je veľmi pravdepodobne, že zmenu stavby nevykonával pôvodný vlastník a to môže byť dosť veľký problém).

Následne je potrebné dať vyhotoviť dodatočné dedičské konania, resp. podľa môjho názoru, na základe uvedených listín nech sa dohodnú jednotlivý spoluvlastníci ako majú byť stavby evidované a vyriešiť to u notára formou osvedčenia (treba sa poradiť s notárom ako to dať do súladu).
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests