Prevod casti vlastnictva nehbutelnosti bez predaja

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Maja.S
Posts: 1
Joined: 26.4.2017, 18:36
Contact:

Prevod casti vlastnictva nehbutelnosti bez predaja

Post by Maja.S »

Zdravim, chcela by som previest polovicu svojho vlastnickeho podielu nehnutelnosti na partnera/druha a to samozrejme bez predaja. Nieco ako darovanie casti podielu. Co k tomu potrebujem? Je to vobec mozne? Ako dlho by pripadne trval takyto prevod?
trillan

Re: Prevod casti vlastnictva nehbutelnosti bez predaja

Post by trillan »

Dobrý deň.

1. Je to možne.
2. Vyhotovte si darovaciu zmluvu /alebo si ju dajte vyhotoviť/, predložte spoločne s návrhom na vklad, úradne overenými podpismi aspoň darujúcich a kolkom 66 euro /Standard/ a do mesiaca Vám kataster pošle rozhodnutie o vklade za predpokladu, že zmluva bude bez chýb /ak chcete do 15 dni tak priplatiť 200 euro/.
Damiána

Re: Prevod casti vlastnictva nehbutelnosti bez predaja

Post by Damiána »

Dobrý deň.
Dňa 31.10.2016 som podala návrh na povolenie vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností pod číslom konania:V-9893/2016. Do dnešného dňa som nedostala zo strany Katastra nehnuteľností žiadne vyjadrenie. Na internetovom portáli som zistila, že je tam plomba a zároveň prerušené konanie po lehote.
Poprosím Vás o informáciu, čo to znamená, keďže som od podania návrhu nebola telefonicky ani písomne informovaná o tom, že sú v podaní nejaké chyby alebo dôvody, prečo prepis nebol urobený.

Ďakujem,
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Prevod casti vlastnictva nehbutelnosti bez predaja

Post by lukas »

Damiána wrote: 27.4.2017, 14:26 Dobrý deň.
Dňa 31.10.2016 som podala návrh na povolenie vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností pod číslom konania:V-9893/2016. Do dnešného dňa som nedostala zo strany Katastra nehnuteľností žiadne vyjadrenie. Na internetovom portáli som zistila, že je tam plomba a zároveň prerušené konanie po lehote.
Poprosím Vás o informáciu, čo to znamená, keďže som od podania návrhu nebola telefonicky ani písomne informovaná o tom, že sú v podaní nejaké chyby alebo dôvody, prečo prepis nebol urobený.

Ďakujem,
Toto nie sú oficiálne stránky katastrálnych úradov. Zájdite osobne Vy alebo niekto z účastníkov konania zistiť na príslušný kataster, v čom je problém, prípadne zatelefonujte . Kataster v takýchto prípadoch zasiela oznámenie s informáciami o tom, čo a ako treba opraviť.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests