Metodický návod na spracovanie ROEP

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Stupava

Metodický návod na spracovanie ROEP

Post by Stupava »

Dobrý deň prajem,
neviem či tieto otázky mi budú zodpovedané, ale pri študovaní katastralneho bulletínu som sa dočítal o tzv. vyväzovacom zákone. Čo sa presne rozumie tým vyväzovací zákon.
Druhá otázka. Metodický návod na spracovanie registra obnovenej evidencie pozemkov S 74.20.73.41.10 bol záväzný pre spracovateľov ROEP a katastre ? Čo v prípade ak spracovateľ nedodržal spominaný návod, môže kataster odmietnúť zapísať zápis do LV ?
Vopred ďakujem.
trillan

Re: Metodický návod na spracovanie ROEP

Post by trillan »

Dobrý deň.

Možno by bolo uviesť kde a v ktorom bulletine sta sa dočítali, resp. v akom kontexte, príp. tu rovno priložiť odkaz na predmetný bod (zdroj - stránka UGKK SR). Ja osobne Vám na Vašu takto položenú otázku neviem poradiť.

K druhej otázke:
Samozrejme, že spracovateľ je povinný postupovať aj v zmysle MN (ak je to potrebné). Treba si však uvedomiť, že spracovateľ ide vždy podľa tej metodiky, tak ako bolo zadané dielo a zároveň, že v prvom rade je povinný dodržať zákon a príslušné vyhlášky a MN ma slúžiť hlavne na vyriešenie jednotlivých špecifických skutočností.
Metodika, ktorú uvádzate, nie je už v súčasnosti aktuálna, resp. používa sa (alebo sa používala) len pri starších dielach.

Ak spracovateľ nedodržal podmienky, vyplývajúce zo zmluvy o dielo (a teda teoreticky aj v zmysle MN), správny orgán vráti z predmetne dielo spracovateľovi na opravu, resp. doplnenie a to aj z uvedením jednotlivých zákonných dôvodov, vyplývajúcich zo zmluvy. V prípade neodstránenia môže pristupiť v zmysle zmluvy aj k sankciám, resp. vypovedaniu zmluvy, tieto však zrejme skončia na súde (tak ako je to bežné pri akomkoľvek obchodnom vzťahu, resp. nesplnenia podmienok v zmluve).

Odpoveď je asi taká, že najprv si prečítajte samotnú zmluvu ako bola vyhotovená a čo všetko obsahovala a potom (možno aj s právnikom) postupujte podľa uváženia...

Inak, zaujímavé by bolo vedieť či danú otázku položil FO, spracovateľ alebo niekto z katastra a čo ho k tomu viedlo....
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 38 guests