List vlastníctva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Z.u.z.a.n.a.

List vlastníctva

Post by Z.u.z.a.n.a. »

Moji starí rodičia postavili rodinný dom,keď zomrel starý otec dom a pozemok dedili moja matka a moja stará mama.Chceli sme vybaviť list vlastníctva,ale na katastri povedali,že treba ešte odkúpiť pozemok pred domom presnejšie predzáhradku aby sme dostali list vlastníctva,ale predzáhradku sme nevedeli odkúpiť,nemali sme na to peniaze.Teraz ROEP spravil list vlastníctva na pozemok,vlastnia ho moja matka a moja stará mama.Chcem sa spýtať na základe toho,že im patrí pozemok na ktorom stojí aj dom môžu požiadať o list vlastníctva na dom?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: List vlastníctva

Post by lukas »

Pokiaľ dom nie je v mape, budete potrebovať zaplatiť geodetovi, aby vyhotovil geometrický plán. Potom bude potrebné na stavebnom úrade vybaviť rozhodnutie o určení súpisného čísla. Keď budete mať obe veci, napíšte krátku stručnú žiadosť o zápis, pripojte k nej obe veci a doručte na kataster.
Z.u.z.a.n.a.

Re: List vlastníctva

Post by Z.u.z.a.n.a. »

V roku 2010 geodet spravil geometrický plán a dom má aj súpisné číslo,ako máme postupovať v takomto prípade?
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: List vlastníctva

Post by lukas »

Tak len napíšte žiadosť o zápis stavby do katastra podľa geometrického plánu a rozhodnutia o určení súpisného čísla, ktoré vám dajú na stavebnom (obecnom) úrade.
Z.u.z.a.n.a.

Re: List vlastníctva

Post by Z.u.z.a.n.a. »

Ďakujem!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests