Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
aliel

Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by aliel »

Dobrý deň.
Moja mama zdedila chatku, na ktorú má list vlastníctva. Pozemok pod ňou aj s pozemkom však mala v prenajme od štátnych lesov. Cez katastralny portal som si zistila, že chatka aj s pozemkom ma parcelne cislo, je zapisana v registri C, ale nie je na parcelu vypisaný list vlastnictva. Cela parcela je pod inou parcelou zapisanou v registri E. Postupne som sa dozvedela , že v restituciach boli pozemky vratene a štátne lesy už nevlastnia pozemky pod chatou. Firma ktora pozemky dnes vlastni nema v zazanamoch cislo parcely pod nasou chatkou aj s pozemkom.
Chcem sa spytat ako mozem dat do poriadku vsetko a s kým? Na parcelu nie je vystavený list vlastníctva.
Dakujem
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by lukas »

ak pod chatkou existuje parcela EKN, potom k nej musí byť založený list vlastníctva. Prípadne ešte neprebehol ROEP a pôvodná parcela je stále vedená len napr. v pozemkovej knihe. Každopádne, pomôcť so zistením vlastníkov by vám mali vedieť na katastri.
aliel

Re: Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by aliel »

Samotna parcela na ktorej stoji chata aj s pozemkom maju parcelne cislo a je zapisana v registri C, ale nie je na parcelu vystavený list vlastnictva a teda nema vlastnika. Mam to riesit cez Slovensky pozemkový fond? Firma ktorej udajne pozemok patri vsak tuto parcelu pod nasou chatou nema v zozname parciel na ktore ma vystavený list vlastníctva. Mam ist za firmou, ktora nema list vlastnictva k parcele ktoru chcem odkupit? Na zaklade coho mozem presne vediet komu patri pozemok ak na katastri nie je evidovani ziadny vlastnik.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by lukas »

Treba ísť na kataster. Z toho, čo píšete, v danom katastrálnom území neprebehol ROEP, takže vlastníctvo môže byť evidované ešte v pozemkovej knihe a tieto podklady má k dispozícii kataster.
Ondrej_Kozlovsky
Posts: 73
Joined: 27.8.2015, 10:13
Contact:

Re: Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by Ondrej_Kozlovsky »

Viete si poziadat aj o spatnu identifikáciu. Ci uz od geodeta (rychlejsie), alebo od katastra (pomalsie) ktory Vam presne urci aky pozemok je pod Vasou chatou a kto je vlastníkom.

Tu upozornim, ze ten vlastnik nemusi mat adresu kde ho mozete kontaktovat, no je to prvy krok k usporiadaniu. T.j. uz viete aspon koho hladat.
------------------------------
Ondrej Kozlovský
autorizovaný geodet / mediátor
http://www.gkng.sk
trillan

Re: Ako zistit majitela pozemku ak parcela nema list vlastnictva

Post by trillan »

Dobrý deň.

Ja by som len doplnil kolegu, že kataster nevykonáva tzv. "spätné identifikácie z registra "C KN" do registra "E KN" a ani do pozemkovej knihy a nevykoná identifikáciu ani po zápise ROEP v danom k.ú.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests