Termin zaslania rozhodnutia z katastra

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Rower
Posts: 1
Joined: 17.9.2017, 9:08
Contact:

Termin zaslania rozhodnutia z katastra

Post by Rower »

Dobry den,

chcel by som vas poprosit o radu.
Stalo sa mi totiz, ze na katasterportali som nasiel 6.9. LV s vyznacenou plombou voci banke. Cakal som kym pride rozhodnutie o povoleni vkladu, aby som ho mohol banke predlozit a ona zmenila splatkovy kalendar a neplatil som v prvej splatke len uroky z uveru. Splatka bola planovana k 14.9. . Ale ani 13.9. som nemal rozhodnutie, navstivil som kataster a rozhodnutie bolo v mojom spisovom obale uz davno, len ho podla pracovnicky  - zabudli poslat. Kedze uz bolo neskoro na zmenu splatkoveho kalendara a banka na to potrebuje aspon 1 den + noc, kedy sa preklopia systemy, tak som musel zaplatit 210,- Eur len uroky z uveru.

Velmi ma to nahnevalo, kedze som tieto peniaze mohol usetrit, keby kataster poslal rozhodnutie tak ako hovoria - hned po vykonani.
Preto sa pytam, kolko ma dni kataster na zaslanie rozhodnutia po samotnom urobeni ukonu (na ukon maju 30 dni), ale na poslanie rozhodnutia ? 

V pripade ze boli porusene terminy, mam v zaujme poslat vyzvu na zaplatenie vydavkov na kataster.

Dakujem pekne
trillan

Re: Termin zaslania rozhodnutia z katastra

Post by trillan »

Dobrý deň.

Z Vášho vyjadrenia /nazvime to neracionálneho/ nie je vôbec zrejme, kedy ste návrh podal, kedy bol reálne odvkladovaný a ani kedy Vám bolo doručené domov rozhodnutie.
Pokiaľ mne je známe, banke by úplne stačil list vlastníctva s kolkom už z predmetným záložným právom. Taktiež ste si mohol prísť prevziať rozhodnutie aj osobne, kde by Vám ho bez problémov dali.

Hold keď chce niekto ušetriť /katasterportál, nechanie všetko na banku a pod./, bohužial bežne to takto dopadne.

Pokiaľ je mne známe, tak katastrálny zákon rieši lehoty na vydanie rozhodnutia a nie jeho doručenia. Jednoznačne je toto otázka na právnikov, odporúčam z Vašou otázkou obrátiť sa na nich.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests