Dom bez vysporiadaneho pozemku

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
maco31
Posts: 1
Joined: 20.11.2017, 16:47
Contact:

Dom bez vysporiadaneho pozemku

Post by maco31 »

Dobry den, som vlastik 1/2 pozemku "E", druhu polovicu vlastnia dalsi traja vlastnici, na pozemku vznikli vsak dalsie parcele "C" na ktorych su dokonca postavene domy, domy ani "C" parcele nemaju vysporiadane pozemky, tieto stavby tu su už dlho a využivaju ich vlastnici ktory nie su vlastnikmi ziadneho podielu "E". Cela parcela "E" je dalej tymto odrezana od pristupu. Podotykam ze domy maju uz niekolko rokov aj supisne cisla.
Uz som podal ziadost o presetrenie na kataster, aj na stavebny urad v obci, ako by som mohol este postupovat , aby som sa dostal k svojim pozemkom. Majitelia jedneho su notoricky neplatici aj dom je v exekucii, takze neaky odpredaj pozemku nebude riesenie.
Dakujem za odpoved
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Dom bez vysporiadaneho pozemku

Post by lukas »

V princípe sa k svojmu pozemku nedostanete, pretože ten dom nikto nezbúra ani vám ho nikto nedaruje. Tú časť pozemku je možné predať/darovať vlastníkovi domu alebo mu umožniť zriadiť si vecné bremeno - povinnosť strpieť stavbu. Vlastník domu môže toto dosiahnuť aj súdnou cestou.
Na druhej strane, nikto vám nesmie brániť v prechode cez váš pozemok - to je na zavolanie polície. Dokonca aj keby cudzie pozemky obkolesovali váš pozemok bez možnosti prístupu, mohli by ste to riešiť súdne.
Na vašom mieste by som to riešil dohodami - prenecháte im pozemky, možno za nejaký menší peniaz a s niektorým z nich sa dohodnete na vecnom bremene - práve prechodu a prejazdu cez pozemok. Alebo niekomu z nich ten zvyšok parcely E predáte.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 39 guests