Zápis kúpnopredajnej zmluvy z r.1946

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
johana17
Posts: 1
Joined: 8.12.2017, 12:31
Contact:

Zápis kúpnopredajnej zmluvy z r.1946

Post by johana17 »

Prosím o radu:
Mám kúpnopredajnú zmluvu z roku 1946, kde v bode č.1 bol uvedený nehnuteľný majetok (orná pôda) definovaný číslami parciel a bol zapísaný/prevedený na kupujúcich. V bode č. 5 tej istej kúpnopredajnej zmluvy je uvedené, že predmetom predaja je aj všetok urbársky a pasienkový majetok predávajúcej vedený v katastr. území Z.... (bez uvedenia LV ). Neviem podľa akého zákona v týchto rokoch zapisovali prevod vlastníckych práv, ale mohla byť zapísaná kúpnopredajná zmluva iba v časti ? Dlhé roky sme žili v domnení, že všetok uvedený majetok na zmluve bol prevedený na kupujúcich. V skutočnosti nehnuteľný majetok - urbár (podľa poslednej evidencie katastra - vedený na štyroch LV)- v kúpnopredajnej zmluve pod bod 5) zostal evidovaný na pôvodnú predávajúcu. Žiadna výzva na doplnenie resp. opravu z katastra v tom čase kedy prebiehal zápis kúpnopredajnej zmluvy neboli doručené. Čiže nikto nevedel, že urbársky majetok hoci bol odkúpený, nebol zapísaný na nových vlastníkov. Ako sa prosím postupovalo v tých časoch? Možno teraz dosiahnuť opravu a ako postupovať na aký zákon sa môžem odvolať? Mohla byť kúpna zmluva zapísaná iba v časti? Podľa evidencie katastra je všetok majetok uvedený v bode 1) tejto zmluvy prevedený na kupujúcich, ale z bodu 5) zostal evidovaný na predávajúcu, pretože v zmluve neboli uvedené čísla parciel . Som právnou nástupkyňou kupujúcich a uvedené skutočnosti som zistila v apríli, žiadala som kataster o prešetrenie a doložila som overenú fotokópiu kúpnej zmluvy ale nepochodila som. Ďakujem pekne

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests