Exekucia

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
lionhearted

Exekucia

Post by lionhearted »

Dobrý den,

prosím Vás, potreboval by som poradit ohladom jednej veci. Minuly rok sme obdrzali list od Exekutora - Exekucny prikaz na ziadenie exekucneho zalozneho prava na nehnutelnostiach.
Ten od nas vymaha sumu okolo 7500 eur, z toho najvacsiu cast tvoria nezaplatene uroky. Tento prikaz bol vydany na zaklade exekucneho titulu - akéhosi platobneho rozkazu z r. 2005.
Tyka sa nejakych vraj nedoplatkov na bytovom druzstve - asi troch nedoplatkov este z roku 09 a 11/2002.
A teraz moja otázka:
My sme previedli byt do osbneho vlastnictva - v roku 2002 - zmluva bola podpisana v Júni 2002 a pripisaná ako vklad s následnými právnymi účinkami odo dňa 08/2002 s tym ze teda byt presiel do osobneho vlastnictva. V zmluve je napisane ze na byte nie je ziadna tarcha! (okrem zalozneho prava v prospech vlastníkov bytov v bytovke). SPrávu budovy prebrala ina nemenovaná súkromná firma.

Ako je teda možné, že nás bytový podnik žaluje a vymáha od nás peniaze? Myslim, že niekde sa musela stát nejaká chyba (napr. účtovníčky), pretože inak by nám predsa byt nedali do osobného vlastníctva ak je na nej nejaký dlh? Alebo sa mýlim? Ďakujem za odpovede, velmi by mi pomohli!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests