Duplicitne vlastnictvo

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
ducho77
Komentárov: 1
Člen od: 25.1.2018, 11:12
Kontakt:

Duplicitne vlastnictvo

Post autor ducho77 » 25.1.2018, 11:53

Zdravím Vas. Chcem kúpiť pozemok aj s postavenou chalupou. Vlastník od ktorého to kupujem má list vlastníctva registra"C" na pozemok aj stavbu na nom. Ale nahodne som sa dopatral aj v registry "E" ze sa pozemky prekryvaju s inym vlastníkom a je na nom LV. Pozemok sa nachadza na Kysuciach a dostal som odpoved od predavajuceho ze podstatny je register "C" a tu je to s pozemkami proste tak ze je v tom na katastri neporiadok.
Chalupa s pozemkom sa mi velmi paci a chcel by som ju ale neviem ci sa do toho pustit aby niekto v buducnosti neprisiel ze ma na tento pozemok tiez LV a budeme sa sudit. Mate s tymto skusenost? Poraďte či do toho ísť alebo nie. Dakujem.

lukas
Komentárov: 822
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post autor lukas » 26.1.2018, 7:30

Pokial skutocne ten isty pozemok je v katastri evidovany v CKN na jednu osobu a prekryva sa s parcelou EKN vo vlastnictve niekoho ineho, jedna sa o chybu.

Preverte si to este na katastri, ci to dobre pozerate a pokial ano, nech si to predavajuci da do poriadku.

V ziadnom pripade nekupujte pozemok s nevyriesenymi vlastnickymi vztahmi.

Guest

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post autor Guest » 11.2.2018, 10:53

Niektorý občania sa dostali k pozemkom podvodným spôsobom a to tak že nezákonne kúpili parcely E a potomprepísali na parcely C.Je to podvod ono ich to dobehňe.

Trnka

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post autor Trnka » 11.2.2018, 11:11

Takýto čin je protiprávny, treba to zaslať na generálnu prokuratúru vo vhodný čas.Také protiprávne činy sa nerobili ani v minulosti za KSČ.Súkromné vlastnícstvo je chránené ústavou Slovenskej republiky, tý čo to robia dobré vedia čo porušujú a ako sa dostali k cudzím nehnuteĺnostiam. Nech si to užijú keď ich odhalia.

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 1 hosť