Duplicitne vlastnictvo

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
ducho77
Posts: 1
Joined: 25.1.2018, 11:12
Contact:

Duplicitne vlastnictvo

Post by ducho77 »

Zdravím Vas. Chcem kúpiť pozemok aj s postavenou chalupou. Vlastník od ktorého to kupujem má list vlastníctva registra"C" na pozemok aj stavbu na nom. Ale nahodne som sa dopatral aj v registry "E" ze sa pozemky prekryvaju s inym vlastníkom a je na nom LV. Pozemok sa nachadza na Kysuciach a dostal som odpoved od predavajuceho ze podstatny je register "C" a tu je to s pozemkami proste tak ze je v tom na katastri neporiadok.
Chalupa s pozemkom sa mi velmi paci a chcel by som ju ale neviem ci sa do toho pustit aby niekto v buducnosti neprisiel ze ma na tento pozemok tiez LV a budeme sa sudit. Mate s tymto skusenost? Poraďte či do toho ísť alebo nie. Dakujem.
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post by lukas »

Pokial skutocne ten isty pozemok je v katastri evidovany v CKN na jednu osobu a prekryva sa s parcelou EKN vo vlastnictve niekoho ineho, jedna sa o chybu.

Preverte si to este na katastri, ci to dobre pozerate a pokial ano, nech si to predavajuci da do poriadku.

V ziadnom pripade nekupujte pozemok s nevyriesenymi vlastnickymi vztahmi.
Guest

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post by Guest »

Niektorý občania sa dostali k pozemkom podvodným spôsobom a to tak že nezákonne kúpili parcely E a potomprepísali na parcely C.Je to podvod ono ich to dobehňe.
Trnka

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post by Trnka »

Takýto čin je protiprávny, treba to zaslať na generálnu prokuratúru vo vhodný čas.Také protiprávne činy sa nerobili ani v minulosti za KSČ.Súkromné vlastnícstvo je chránené ústavou Slovenskej republiky, tý čo to robia dobré vedia čo porušujú a ako sa dostali k cudzím nehnuteĺnostiam. Nech si to užijú keď ich odhalia.
andy 2s7

Re: Duplicitne vlastnictvo

Post by andy 2s7 »

bohužial v našom meste : Senica - sa to za bývalého primátora - radšej nebudem menovať ( Parízek ) - dialo úplne bežne, sám vlastním takýto pozemok. O nespravodlivosti viem už dávno, ale nemám chuť sa súdiť s developerom čo momentálne na pozemkoch bačuje. Niečo pod fabrikou vykúpili a zbytok si jednoducho zabrali - z E-čkových parciel zostali iba slíže na mape a na zvyšku je vytvorené C-čko. Možno keď sa tomu zubárovi podarí vyhrať nad Kiskom tak sa do toho pustím. Že sa také veci nediali ani za KSČ je pre mňa silná káva - všetci moji starí rodičia prišli o pozemky práve za KSČ - lenže už ich komančovia odkúpili za 10halierov m2 - takže neboli vyvlastnené a môžeme ísť na lampáreň. Dedko to videl jednoznačne - ak by to nepodpísal, dostal by pridelené pozemky niekde v močarine, neplnil by kontingenty - povinné dávky, čo sa odovzdávali a skončil by v base. Takže tak ako všetci okolo súhlasil a 7ha bolo fuč. Teraz tam väčšinou stojí priehrada, takže dovi dopo a tak by som mohol pokračovať doslova donekonečna. Neviem či len moja rodina mala na to smolu, alebo či to bol všeobecný jav, každopádne čo malo akú - takú hodnotu sa stratilo či za komančov alebo nedávno.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests