Predkupne pravo v pripade vylucneho vlastnictva 1/1

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Juraj P.

Predkupne pravo v pripade vylucneho vlastnictva 1/1

Post by Juraj P. »

Zdravim. Chcem vas poprosit o radu tykajucu sa uplatnenia naroku predkupneho prava (sestra darujucej) k pozemku, ktory mala vo vylucnom vlastnictve darkyna, teda jej sestra na danej nehnutelnosti nemala ziaden podiel.
Darkyna (nie sme v pribuzenskom vztahu) mi darovala nehnutelnost (vinice), ktorej bola vylucnym vlastnikom. Spolu so sestrou dedili po rodicoch viacere pozemky do ich vylucneho vlatnictva, pricom v darovacej zmluve bolo ustanovenie tykajuce sa predkupneho prava.

Moja otazka je: Mam zaujem sa o vinohrad riadne starat, tym padom investovat cas a peniaze. Je mozne, ze sestra darkyne si moze narokovat vratenie pozemku aj ked darkyna bola vylucnym vlastnikom tejto nehnutelnosti? O predkupnom prave som sa dozvedel az nedavno a rad by som vedel, ci tu akekolvek riziko existuje.

Dakujem pekne.
Juraj
lukas
Posts: 881
Joined: 8.5.2011, 15:01
Contact:

Re: Predkupne pravo v pripade vylucneho vlastnictva 1/1

Post by lukas »

Pokiaľ sestra darkyne nemala na liste vlastníctva zapísané predkupné právo, potom nemá žiaden nárok. Ak mala, potom relatívnej neplatnosti takéhoto darovania sa sestra môže domáhať v 3 ročnej premlčacej lehote od darovania Vám.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 34 guests