Strana 1 z 1

Prístupová cesta cez parcelu E

Posted: 5.2.2018, 22:10
autor Vierka
Dobrý deň, prosim o radu..máme problém s jednou parcelou, cez ktorú by mala viesť pristupova cesta. Ako parcela C je vedená pod jedným číslom, kde nie je list vlastnictva a potom je vedena ako súčasť veľkej parcely E, kde su piati vlastníci. Ako je možné, že je daná parcela zrazu zlúčená s inými na jednu veľkú?? A ako by sme mali postupovať, ak má cez danú parcelu viesť prist.cesta?? Je nutné urobiť GP, alebo je možné postupovať inym (lacnejším) spôsobom??

Re: Prístupová cesta cez parcelu E

Posted: 6.2.2018, 7:15
autor lukas
Ta prepojenost CKN a EKN parcely ako ste ju opisali, je v poriadku a ide o beznu situaciu.

Co sa tyka prijazdovej cesty, najlepsie riesenie je dohoda s rymi piatimi vlastnikmi a dat si spravit GP a dohodnut zriadenie vecneho bremena - prava prechodu a prejazdu.

Ak sa neda dohodnut so vsetkymi, moze stacit ziskat podiel niektoreho zo spoluvlastnikov, cim ziskate moznost uzivat ten pozemok trebars aj ako cestu.

Re: Prístupová cesta cez parcelu E

Posted: 6.2.2018, 14:22
autor Vierka
Ďakujem pekne za odpoveď...no a už len dúfať, že to vyjde. 😉

Re: Prístupová cesta cez parcelu E

Posted: 13.2.2018, 13:31
autor Vierka
Tak a zasa problém....jeden z týctoh piatich vlastníkov má svoju časť v exekúcii. Je možné napriek tomu zriadiť vecné bremeno - právo prechodu a prejazdu len tým, že on ako vlastník to podpíše spolu s ostatnými?? Alebo je nutné dohodnúť sa s exekútorom, ktorý má danú časť pozemku na starosti?

Re: Prístupová cesta cez parcelu E

Posted: 13.2.2018, 17:55
autor lukas
Zial, je to problem. Bude nutne do toho zapojit aj exekutora, aby s tym suhlasil.