Strana 1 z 1

Ako zrušiť vytycovaci náčrt s ktorým sme nesuhlasili

Posted: 16.4.2018, 19:57
autor Janka89
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako sa dá zrušiť vytycovaci náčrt, ktorý sme nepodpísali, nesúhlasili sme s ním, dali sme 2 negatívne stanoviska geodétke pred jeho vznikom a geodétka ho aj napriek tomu vyhotovila? Aktuálne ho sused všade, kde môže používa proti nám. Rozumieme tomu,že bez nášho súhlasu nemal vzniknúť, ale realita je opačná. Veľmi pekne ďakujeme za pomoc.

Re: Ako zrušiť vytycovaci náčrt s ktorým sme nesuhlasili

Posted: 17.4.2018, 6:41
autor lukas
Nenapísali ste, čo sa vytyčovalo a aký problém a ako moc sa vám nepáči. Predpokladám, že hranica medzi vašim a susedovým pozemkom. Treba si uvedomiť, že VN je v princípe len spôsob, ako zobraziť hranice pozemkov evidované v katastri (nakreslené v katastrálnej mape) v skutočnom svete, v teréne.
Nijako sa ním nemenia vlastnícke hranice k pozemkom. Ak však doteraz nebol vytyčovaná hranica medzi vašim a susedovým pozemkom, potom je isté, že tá geodetka si spravila svoju prácu poctivo. Ak o tom pochybujete, môžete si zaplatiť iného geodeta, aby vám to skontroloval, môžete sa súdiť - to je však otázka peňazí, času, o ktoré zrejme prídete, lebo prehráte (ibaže by geodetka bola susedova príbuzná a riskovala kvôli nemu).