Zrušenie údajov o správe SPF resp. Lesov SR

Nehnuteľnosti, právo, zmluvy (píšte otázky bez registrácie)
Miloš

Zrušenie údajov o správe SPF resp. Lesov SR

Post autor Miloš » 21.7.2018, 9:43

Žiadosťou o zápis identifikačných údajov na LV k vlastníkovi (typ vlastníka 3, zomrelý, ktorého známe je len meno a priezvisko, ale miesto jeho pobytu nie je známe) by mali byť doplnené údaje tak, že je k jeho menu a priezvisku doplnený identifikátor a adresa.
Kataster zruší aj údaj o správcovstve SPF resp. Lesov SR (ďalej len „Fond“), ak bolo predložené spolu so žiadosťou aj pôvodné právoplatné dedičské rozhodnutie po zomrelom, v ktorom ale neboli nehnuteľnosti na uvedenom LV pojednávané?

lukas
Komentárov: 838
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: Zrušenie údajov o správe SPF resp. Lesov SR

Post autor lukas » 21.7.2018, 12:39

Ak som správne porozumel vašej otázke, tak odpoveď je nie, pretože kataster nemôže ako zistiť, či vlastník v danom LV je totožný s vlastníkom v osvedčení o dedičstve alebo je len jeho menovcom.

Miloš

Re: Zrušenie údajov o správe SPF resp. Lesov SR

Post autor Miloš » 24.7.2018, 14:13

Položím otázku ináč, asi som sa nesprávne vyjadril. Ak kataster zapíše identifikačné údaje, čo bežne dopĺňa v tzv registri R k vlastníkovi (typ vlastníka 3, zomrelý, ktorého známe je len meno a priezvisko, ale miesto jeho pobytu nie je známe): dátum narodenia, príp. úmrtia, miesto trvalého bydliska - na základe priložených dokladov: ako rodné, úmrtné, sobášne listy, dedičské konania a iné. Kataster musí zrušiť aj údaj o správcovstve SPF resp. Lesov SR (ďalej len „Fond“), ak bolo predložené spolu so žiadosťou aj pôvodné právoplatné dedičské rozhodnutie po zomrelom, v ktorom ale neboli nehnuteľnosti na uvedenom LV pojednávané?

lukas
Komentárov: 838
Člen od: 8.5.2011, 15:01
Kontakt:

Re: Zrušenie údajov o správe SPF resp. Lesov SR

Post autor lukas » 24.7.2018, 16:37

Miloš wrote:
24.7.2018, 14:13
...
Pokiaľ nedôjde k predeniu konkrétneho pozemku, nie je možné povedať, kto je jeho vlastníkom. Mŕtvy človek to logicky nemôže byť (aj keď je ešte zapísaný v LV) a taktiež nevieme, kto z dedičov ten pozemok zdedí.

Čiže môžete požiadať o doplnenie identifikačných údajov, je vhodné k tomu pripojiť aj čestné vyhlásenie, ale pozemok ostane v správe SPF.

Napísať odpoveď

Kto je online

Kto číta toto fórum: No registered users a 1 hosť